Kovo 9 dieną Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje Lietuvos šaulių sąjungai prisiekė Belgijos-Nyderlandų-Prancūzijos (BENFRA) būrio Prancūzijos skyriaus nariai.

Iškilmingoje ceremonijoje naujuosius šaulius sveikino ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas, Gynybos atašė plk. ltn. Gediminas Jonikas, Paryžiuje besimokantys Lietuvos kariuomenės karininkai, 10-osios Šaulių rinktinės vado pavaduotojas Geraldas Pukelis bei šauliai iš Liuksemburgo ir Belgijos.

Sveikinimo kalboje ambasadorius N. Aleksiejūnas pasidžiaugė įsisteigiančiu nauju Šaulių sąjungos skyriumi Prancūzijoje bei pabrėžė šio apsisprendimo svarbą bei pažadėjo visokeriopą pagalbą.

Po priesaikos ceremonijos vyko skyriaus posėdis, kurio metu buvo išrinktas Belgijos- Nyderlandų-Prancūzijos atskirojo būrio Prancūzijos skyriaus vadas.

„Džiaugiuosi vykstančia plėtra, persijungiančiais broliais ir seserimis bei vis labiau aiškėjančiu sąjungos vaidmeniu diasporoje. Su Prancūzijos prisijungimu būrio plėtra realiai pajudėjo į dar vieną valstybę. Tai sukuria naujus iššūkius, tačiau sąjunga ir būrys pasiruošę juos įveikti. Tai ne tik nauji iššūkiai, tai ir naujos galimybės sąjungai. Toliau dėmesys bus skirtas Nyderlandų skyriaus plėtrai bei jaunųjų šaulių pritraukimui ir lavinimui“, – sakė Lietuvos šaulių sąjungos vado patarėjas LŠS padalinių užsienyje veiklai koordinuoti Laurynas Gerikas.

Kovo 10-ąją Halo mieste atidarytas Lietuvos šaulių sąjungos šiaurės Anglijos skyrius, kuriame prisiekė šauliai ir davė pasižadėjimą jaunieji šauliai.

Viena pagrindinių išeivijoje besikuriančių šaulių užduočių yra puoselėti lietuviškumą, skleisti informaciją apie Lietuvą bei patriotiškai ugdyti jaunąją lietuvių kartą, gyvenančią ne tėvynėje.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę