DSCN7989Gegužės 31 dieną Karaliaus Mindaugo šaulių 10-ojoje rinktinėje prasidėjo partizaninės kovos kursas. Tai pirmasis tokio tipo kursas Lietuvos šaulių sąjungoje. Lietuvos Respublikos įstatymuose ir Lietuvos kariuomenės karinėje doktrinoje numatyta, kad nuo bet kokio priešininko reikia gintis tiek kartu su sąjungininkais, tiek savarankiškai, panaudojant konvencinės, partizaninės kovos taktiką bei kitokius kovos metodus.
Būtent šauliai Lietuvos kariuomenę partizaniniais veiksmais rėmė dar kovose už Nepriklausomybę XX a. pirmoje pusėje, o vėliau įnirtingai priešinosi nacių ir sovietų okupantams. Partizaniniam pasipriešinimui buvo toliau rengiamasi ir po Sausio 13-osios įvykių. Per paskutinius dvejus metus Lietuvos šaulių sąjungos nariai mokėsi keliuose tarptautiniuose rezistencinio pasipriešinimo kursuose, keli šimtai yra baigę išgyvenimo kursą. Šis kursas remiasi praktine partizanine patirtimi.
Pirmasis kursas taip pat prasidėjo nuo Lietuvos pokario kovotojų identifikuotų pamokų apžvalgos. Vėliau numatoma gvildenti pastarųjų mūsų regione vykusių karų pamokas, planuoti rezistencinio pasipriešinimo operacijas, gilintis į kitas svarbias temas.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę