Liepos 25 dieną Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, prasidėjo tarptautinė sukarinta jaunųjų šaulių stovykla „Žalgiris 2022“. Šių metų stovykloje iš viso dalyvauja kiek daugiau nei pusantro šimto jaunuolių: jaunieji šauliai, gen. Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus moksleiviai, giminingų Šaulių sąjungai organizacijų atstovai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos kadetų licėjaus kadetai.

„Ypatingai džiugu, kad po dviejų pandemijos metų pertraukos ir vėl galima matyti taip gausiai stovykloje susirinkusi jaunimą net iš penkių šalių . Tikiuosi kad ši stovykla atvers ryšį ir draugystę platesniam tarptautiniam bendravimui.“,- atidarymo ceremonijoje sakė Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus.

Stovyklos metu jaunimui bus ugdomas pilietiškumas, patriotiškumas, puoselėjama sveika gyvensena ir fizinis pasirengimas. Stovyklos dalyviai per savaitę taip pat pagilins karinių disciplinų žinias: topografijos, išgyvenimo, šaudymo mažo kalibro ginklais.

Jaunuosius šaulius bei jų svečius iš užsienio karybos mokys Lietuvos šaulių sąjungos instruktoriai ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai.

Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių tarptautinė, sukarinta stovykla „Žalgiris“ vyksta nuo 2007-ųjų metų.

Stovykla atidaryta. Laukia įspūdžių kupina savaitė.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę