Rugsėjo 13–15 dienomis Kėdainių mieste vyko bendros Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos, Kėdainių policijos komisariato ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų komisijos atstovų pratybos, skirtos stiprinti skirtingų institucijų veiklos koordinavimą ir atkreipti gyventojų dėmesį į jų saugumą ekstremalių situacijų atvejais, skatinti Lietuvos šaulių sąjungos ir valstybinių institucijų sąveikumą.
Visas tris dienas mieste buvo matomos gausios tarnybų pajėgos, kurios treniravosi veikti išvien ekstremalių situacijų atveju ar nutikus didelio masto nelaimei, patikrinta ir dalis Kėdainių savivaldybės ekstremalių situacijų plano įgyvendinimo galimybės.
Rugsėjo 13-ąją Kėdainių miesto gyventojai buvo supažindinami su artėjančiomis savaitgalio pratybomis, šauliai, įkūrę informacinę palaipinę miesto centre, dalino informacinius lankstinukus miesto gyventojams, kad būtų išvengta nesusipratimų ar nenumatytų incidentų.
Rugsėjo 14-ąją oficialiame pratybų atidarymo renginyje dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis, šaulys, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, jo pavaduotoja Danutė Mykolaitienė ir kitų, pratybose dalyvavusių institucijų atstovai. Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šaulių priesaikos ceremonijos metu naujieji rinktinės nariai prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, ginti ir saugoti jos nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, laikytis Lietuvos įstatymų, sąžiningai vykdyti šaulio pareigas. Po oficialios dalies, prasidėjo aktyvioji pratybų fazė, kuri truko dvi dienas. Šauliai vykdė įvairias užduotis, viena jų – pagalba valstybinėms institucijoms. Pratybų metu vyko ne vienas įvykis, kuris reikalavo operatyvios šaulių reakcijos ir žmogiškųjų resursų, kad būtų sudarytos tinkamos sąlygos specialiosioms tarnyboms atlikti savo darbą. Pagal pratybų legendą, šauliai, gavę žinią, kad įvyko sprogimas, pirmiausiai į įvykio vietą išsiunčia žvalgybinę pagalbos grupę, kuri radusi kelis nukentėjusius, suteikia jiems pirmąją pagalbą ir iškviečia paramedikus.
„Kėdainių tauras 2019“, tai pratybos, kuriose akcentuota ne tik šaulių sąveiką su kitomis valstybinėmis institucijomis, nemažiau svarbią pratybų dalį užėmė Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės kovinių šaulių įgūdžių vertinimas. Šauliai turėjo atlikti jiems keltas užduotis: vietovės išžvalgymą, įvykdyti pastato šturmą, objekto žvalgybą, patruliavimą urbanizuotoje vietovėje, užtikrinti kelių kontrolės postų bei svarbių objektų apsaugą. Iš viso pratybose dalyvavo apie 200 šaulių iš Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės, tarp jų ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Rugsėjo 15-ąją į pratybų uždarymo ceremoniją ir pratybų aptarimą atvyko Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Jam buvo pristatyti pratybų tikslai ir užduotys, kurias vykdė pratybų dalyviai, pristatyti rezultatai.
Nuotr. aut. Rita Kybartienė

 

 

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę