Sausio 13-osios išvakarėse šauliai ir jaunieji šauliai budėjo prie atminimo laužų Nepriklausomybės aikštėje ir greta Vilniaus televizijos bokšto.
Šaulių mintys, atminimo laužams užsiliepsnojus…

„Nors pats vedu istorijos pamokas, bet šiandien mokiausi pats: jautrumo, vienybės, pasididžiavimo… Viskas persimaišė ir susigėrė į mane: laužų šviesos ir dūmų kvapas, žinomos melodijos ir išgirsti žodžiai, padrąsinančios šypsenos ir buvimas kartu… Džiaugiuosi, kad pabaigos skambučio nebuvo ir neįkainojama Laisvės pamoka tęsiasi“, – Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šaulys, istorijos mokytojas Šarūnas Vilkelis.

„Užsidegus laužams, pajutau begalinę padėką tiems, kurie kovojo už mūsų laisvę. Ir džiugesį, galėdama prisidėti prie jų atminimo išsaugojimo, lietuviškų vertybių puoselėjimo“,- Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės jaunoji šaulė Viktorija Sabuckytė.

„Sausio 13-tosios atminimo laužų ceremonijoje kaip šaulys dalyvauju antrus metus, tačiau įspūdžiai ir jausmai stovint prieš laužą su uniforma – kasmet vis stipresni. Turbūt taip yra todėl, kad vis labiau suprantu tų įvykių reikšmę, taip kaip suprantu ir įsipareigojimą savo šaliai ir žmonėms, kurie stovi anapus laužo. Ankstesniais metais visada gėrėdavausi ir su didžiule pagarba žiūrėjau į tuos žmones, kurie stovi su uniforma. Tie žmonės visada buvo pavyzdys to, kaip stipriai reikia mylėti savo šalį, kartais aukojant savo asmeninį laiką ar dalį gyvenimo tam, kad kažkas jaustųsi saugus. Žinojau, jog tai žmonės, kurie nesudvejoję veiks tada, kai to prireiks. Dabar esu vienas iš jų. Stoviu prie laužų, girdžiu ištraukas iš tų metų įvykių. Rankos ir kojos virpa, kai supranti to meto siaubą, tačiau žinau, kad nė akimirkos nesudvejočiau, jeigu reikėtų vėl gintis. Gintis taip, kaip gynėsi žmonės 1991 m. Labai viliuosi, kad vaikas ar suaugęs, stovintis anapus laužo, manyje arba mano broliuose ir sesėse šauliuose mato pavyzdį. Tokį, kokį mačiau aš stovėdamas prieš kelis metus anapus laužų“, – Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šaulys Mindaugas Kazlauskas.

Nepamirškime, kodėl esame laisvi!
Nuotr. aut. Vidmantas Balkūnas


0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę