2019 m. lapkričio 2 d. Šveicarijoje, Thun miestelyje įsikūrusiame šaudymo centre vyko tarptautinės šaudymo varžybos istoriniais II-ojo pasaulinio karo „Bolt action“ tipo karabinais. Visi karabinai turėjo atitikti istorinį laikotarpį, optiniais taikikliais naudotis nebuvo galima, varžybų dalyviai šaudė tik su karabinais standartiniais taikikliais. Varžybose dalyvavo šauliai iš Amerikos, Kanados, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos ir Lietuvos, jie savo taiklumą demonstravo atlikdami tris šaudymo pratimus.
Pirmojo ir antrojo pratimo metu šauliai turėjo gulėdami be atramos per 60 sekundžių atlikti 10 taiklių šūvių į taikinius, esančius už 100 ir 200 metrų. Pratimo eigoje buvo atliekami papildomi 5 šovinių užtaisymai.
Trečią pratimą sudarė keli etapai. Šaudoma buvo į taikinius už 300 metrų, dalyviai galėjo pasirinkti jiems patogią poziciją: šaudyti gulomis, naudoti smėlio maišą arba šaudyklos atramą. Pirmųjų dviejų etapų metu dalyviai per 30 sekundžių turėjo atlikti 3 taiklius šūvius į taikinį, esantį už 300 metrų. Paskutiniame etape per 60 sekundžių, šauliai turėjo atlikti 1 šūvį, užtaisyti ginklą dar penkiais šoviniais ir atlikti penkis šūvius.
Susumavus visų dalyvių rezultatus, paaiškėjo, kad pirmąją vietą iškovojo Lietuvos atstovas – Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės 1014 kuopos 8 būrio šaulys Nikita Ananjevas.
Share This