Šalies mokinių esė konkursas „LŠS 100-metis: ar vis dar aktualūs Valdo Putvinskio priesakai šauliams?“

Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) pamatai ir vertybės formavosi kartu su Lietuvos valstybės atkūrimu, kovose už jos nepriklausomybę. Organizacija įkurta 1919 m. birželio 27 d. Kaune. Didžiausios to meto visuomeninės karinės organizacijos tikslas buvo ginti ir stiprinti Lietuvos valstybę.
Kuriant organizaciją, didelis dėmesys skirtas ideologijos formavimui, jos puoselėjimui ir šauliškų vertybių skleidimui. Vladas Putvinskis – Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjas ir ideologas 1919 m. suformavo priesakus šauliams, laikui bėgant jie šiek tiek kito, tačiau išliko iki mūsų dienų. Įsakymai šauliui yra pagrindinės ideologinės nuostatos, kuriomis yra grindžiama Lietuvos šaulių sąjungos veikla.
2019-ieji paskelbti Lietuvos šaulių sąjungos metais, organizacija minės įkūrimo 100-metį. Šia proga kviečiame visus 9-12 klasių moksleivius dalyvauti esė konkurse „LŠS 100-metis: ar vis dar aktualūs Valdo Putvinskio priesakai šauliams?“ ir pasidalinti savo mintimis, ar šiandien vis dar aktualūs Vlado Putvinskio priesakai šauliams, kokia jų reikšmė šių dienų kontekste, kiekvienam iš mūsų.
Konkurso tikslas ugdyti jaunosios kartos tautinius jausmus, pilietiškumą, sudaryti sąlygas kiekvienam kūrybiškai perteikti savo požiūrį į istorinės atminties įvykius, permąstyti, ar bėgant šimtmečiui keitėsi vertybės.
Visų konkurso dalyvių laukia padėkos, o nacionalinio etapo nugalėtojų ir jų mokytojų – organizatorių įsteigti prizai ir diplomai. Nugalėtojų tekstai bus publikuojami Lietuvos šaulių sąjungos žurnale „Trimitas“ ir skelbiami internetinėje svetainėje www.sauliusajunga.lt.
Konkurso nuostatus rasite ČIA.
Darbų lauksime iki 2019 m. vasario 1 d. elektroniniu paštu [email protected] ir adresu Laisvės al. 34, 44240 Kaunas

Konkurso koordinatorė Dovilė Rusteikienė
Daugiau informacijos tel. +370 615 27 315 ir el. paštu [email protected]

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę