1979199 671575332880082 4351513620428776950 o Balandžio 26 d. šaulių studentų korporacija „Saja“ dalyvavo 5-ajame Lietuvos studentų korporacijų konvente, kuris vyksta kas antri metai. Renginys201404262467 akademinėms korporacijoms yra svarbus ir reikšmingas įvykis: jo metu vyksta diskusijos, priimami svarbūs sprendimai, susiję su korporantišku gyvenimu ir jo esme visuomenėje. Šiemetinio renginio, kurio tema buvo „Korporacija šiandien“, atsakingieji rengėjai buvo lietuvių studentų tautininkų korporacijos „Neo – Lithuania“ atstovai.
Po šv. Mišių Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje gausi rikiuotė su vėliavomis žygiavo iki Istorinės Lietuvos prezidentūros, kur vyko oficialioji dalis. Vėliau korporacijų atstovai, pasiskirstę į komandas, diskutavo trijose darbo grupėse temomis: „Korporacijos vieta visuomenėje – politins ir pilietinis lygmuo“ (moderavo VU TSPMI korporacija „RePublica“), „Korporacijos vieta akademinėje bendruomenėje“ (moderavo VU istorikų korporacija „Tilia“) ir „Informacijos apie korporacijų veiklą viešinimas“ (moderavo korporacija „Neo – Lithuania“). Grupėse gvildenti probleminiai korporantinio gyvenimo klausimai, dalintasi skirtingomis patirtimis ir patarimais bei nuspręsta įvykdyti keletą konvento metu užsibrėžtų tikslų, padėsiančių korporacijoms augti ir plėstis bei būti labiau matomoms visuomenėje.
Šaulių studentų korporacija „Saja“, atkurta 2010 metais Vilniaus universitete, gaivina prieškario tradicijas. Pagrindinis šauliškos korporacijos tikslas – tapti dvasios aristokratu bei tautos elitu.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę