telsiai ugniages 328Rugpjūčio 5 – 11 dienomis LDK Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono teritorijoje Sakalinės miške vyksta sukarinta 1-2 pakopos jaunųjų šaulių stovykla. Joje šauliui, bet ne tik jam, būtinas žinias gilina 91 jaunuolis iš Tauragės apskrities: 55 vaikinai ir 36 merginos. „Anksčiau mūsų organizuotose stovyklose btelsiai ugniages 272ūdavo atvirkščiai – dominavo merginos“, –  konstatuoja Tauragės apskrities šaulių rinktinės bei stovyklos vadas Algirdas Genys.
Kaip įprasta sukarintose jaunųjų šaulių stovyklose, jaunuoliai, suskirstyti į būrius, mokosi rikiuotės, žygiavimo, topografijos, individualaus maskavimosi, priedangų statymų, judėjimo mūšio lauke ir kitų karinių dalykų, mankštinasi bei dalyvauja sporto varžybose. Įgytas teorines žinias panaudoja praktikoje. Šįkart tai bus dvi dienas vyksiančios dažasvydžio varžybos ir žygis.
Paklaustas, kas stovykloje labiausiai patinka, jaunasis šaulys Aurelijus Budvytis kariškai trumpai atsako: „Viskas: ir teorija, ir pratybos, ir žygiai“. Nekeista, kai jaunuolis priduria, kad savo profesiją žada sieti su Lietuvos kariuomene arba policija.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę