DSCN5599Lietuvos šauliai ir kariai glaudžiai bendradarbiauja ne pirmas dešimtmetis. Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuojamos jaunųjų šaulių stovyklos, mokymo kursai, pratybos, kur šauliams talkininkauja kariai, kariūnai. Šaulių ir karių komandos dalyvauja Lietuvos kariuomenės rengiamose sporto varžybose ir t. t.
Nauja bendradarbiavimo pakopa – intelektinė šaulių parama kariams. Šaulių sąjungos Mokymo centro bei sporto klubo viršininkas ats. mjr. Albertas Daugirdas LK dalinių pageidavimu pradėjo skaityti kariams paskaitas. Vasario 16-ąją Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono kariai klausėsi paskaitos tema „Lietuvos kariuomenė nuo 1990 iki dabar“. Šiandien Specialiųjų operacijų pajėgų kariai turės galimybę išgirsti šaulio paskaitą apie partizanų taktiką.
„Šauliai turi patirties, taigi galime ne vien tik imti, bet ir patys tapti donorais bei pasidalyti žiniomis su kariuomene“ – apie naują veikimą kalbėjo A. Daugirdas.
Vasario 21 d. A. Daugirdas Joniškio 3-iojo atskiroji būrio šauliams skaitys išgyvenimo kursą.
LŠS ir Krašto apsaugos ministerija bendradarbiavimo sutartimi įsipareigoja pagal savo kompetenciją ugdyti jaunimo pilietiškumą bei patriotiškumą, sudominti juos profesine ar savanorių karo tarnyba kariuomenėje, rengti piliečius savanoriškai ginkluotai valstybės gynybai.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę