DSC 0497 5Lietuvos šaulių sąjungos Ukrainos paramos grupė tęsia savo darbus. Balandžio 11 dieną grupė antrą kartą išvyko į Ukrainą. ŠDSC 0492 2į kartą komanda gabena paramą, skirtą kraujo centrų įrangos atnaujinimui. Rytų Ukrainos Lugansko ir Donecko sričių kraujo centrus pasieks trys kraujo vamzdelių užlydymo įrenginiai ir penkios svarstyklės-maišyklės. Šių prietaisų pagalba iš donorų paimtas kraujas yra užsandarinamas maišeliuose ir apsaugomas nuo galimo užkrėtimo virusais, minėtos maišyklės yra būtinos norint užtikrinti greitą, kokybišką kraujo paėmimą iš donorų, bei kraujo naudingųjų savybių išlaikymą. Taip pat vežama neįgaliesiems skirta, judėjimą lengvinanti, technika, kuri bus perduota organizacijoms, padedančioms kariams reabilituotis.

Tai jau antrasis projekto „Kraujo ryšys“ etapas. Šių metų sausio pradžioje Lietuvos šaulių sąjungos paramos Ukrainai grupės nariai vežė įrangą kraujo perpylimo centrui. LŠS ir partnerių projekto „Kraujo ryšys“ tikslas – aprūpinti vienintelį Luhansko srityje, neokupuotoje Ukrainos dalyje likusį kraujo perpylimo centrą šiuolaikine aparatūra, kuri būtina renkant, perdirbant donorų kraują ir tiekiant jį vietos ligoninėms. Netoliese esančioje fronto linijoje dažni civilių gyventojų ir kariškių sužeidimai nuo kulkų, skeveldrų ar minų, todėl kraujo centro techninės įrangos atnaujinimas ir stabilus kraujo rezervo sudarymas yra būtinas. Lietuvių surinkta parama, nors ir minimaliai, bet efektyviai ir saugiai padės rinkti donorų kraują visose srityse, kurios ribojasi su Antiteroristinės operacijos zona.
Lietuvos šaulių sąjunga tai – visuomeninė sukarinta organizacija stiprinanti valstybės gynybinę galią, ugdanti pilietiškumą ir tautinį sąmoningumą, ji – integruota į Lietuvos gynybinę sistemą. Sąjungos vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas sako, kad „Karas Ukrainoje, tai ne tik kova už Ukrainos suverenitetą ir demokratines vertybes, bet ir kova su Kremliaus režimu. Narystė Lietuvos šaulių sąjungoje, tai šaulio pažadas puoselėti ir ginti Lietuvos Nepriklausomybę. Šiandiena Europos, o tuo pačiu ir Lietuvos laisvė ginama rytų Ukrainoje. Todėl mano ir kiekvieno šaulio pareiga remti Ukrainos kovą už demokratinės Europos ateitį. Džiaugiuosi Šaulių paramos Ukrainai grupe – šauliais, jų prasmingais ir Ukrainoje matomais Lietuvos darbais.“ Paramos Ukrainai grupės vadovas Haroldas pabrėžia tai, kad jie stengiasi orientuotis į ilgalaikius projektus. Būtent kraujo donorystės įranga ilgai tarnaus sveikstantiems, ji bus naudinga daugeliui ukrainiečių.
Taip pat grupė planuoja su švietėjiška programa aplankyti vietos mokyklas ir universitetus. Numatoma kontaktuoti su Lietuvos Respublikos diplomatine atstovybe ir įvairiomis visuomeninėmis organizacijomis dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Tai labai svarbu, nes nors ir negalime Ukrainos remti ženkliomis piniginėmis sumomis, bet visada galime juos palaikyti morališkai. Stiprus ryšys ypač jaučiamas su ukrainiečiais, o jį dar labiau palaiko šauliai.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę