DSC 7111Spalio 31 d. Romainių kaime (Užliedžių sen.), šalia nugriauto senojo Raudondvario tilto per Nevėžį buvo atidengtas ir pašventintas paminklas, skirtas Lietuvos laisvės armijos įkūrėjo, brigados generolo Kazio Veversio-Senio 70-osioms žūties metinėms paminėti.
Vienas žymiausių Lietuvos rezistentų gimė 1913 metų gruodžio 9 d. Veliuonos valsčiuje, Kalvių kaime. Sovietams okupavus Lietuvą laikinai pasitraukė į Vokietiją, tačiau 1941 m. lapkritį grįžo į tėvynę ir gruodžio 13 d. įkūrė Lietuvos laisvės armiją. Pagrindinis LLA tikslas   ginklu kovoti prieš vokiečius ir bolševikus okupantus. Taip pat K. Veverskis redagavo ir platino pogrindinį laikraštį „Karinės ir politinės žinios“. Veždamas nelegalią spaudą 1944 m. gruodžio 28 d. žuvo pasaloje prie senojo Raudondvario tilto.
Į paminklo atidengimo ceremoniją susirinko gausus būrys kariškių, šaulių, miestiečių ir Kauno rajono gyventojų. Prie kalavijo formos paminklo su virš jo kylančia laisvės paukšte ( skulptorius Marijus Petrauskas, architektė Violeta Beigienė) garbės sargyboje stovėjo šauliai, pagarbą laisvės kariui atidavė jaunieji šauliai.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę