Daugiau nei 400 šaulių iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos rinktinių dalyvauja bendrose didžiausiose nacionalinėse pratybose „Perkūno griausmas 2024“, kurių metu kariuomenė ir valstybės institucijos treniruojasi perėjimą iš taikos į karo metą, pereinant visus etapus ir nuosekliai atliekant būtinus veiksmus ir procedūras.

Pratybos „Perkūno griausmas“ vyksta balandžio 22 d. – gegužės 10 d. ir susideda iš tokių pratybų kaip „Perkūno bastionas 24“, „Budrus Sakalas 2024“, „Audros Smūgis 24“, „Kibernetinis skydas“, taip pat aktyvuojamos Lietuvos kariuomenės greitojo reagavimo pajėgos.

Pratybos jūroje ir pajūrio teritorijose

Gegužės pirmosiomis dienomis vykusiose Karinių jūrų pajėgų pratybose „Audros Smūgis 24“ dalyvavo apie 100 Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės šaulių, kurie rūpinosi objektų apsauga ir gynyba, informacijos rinkimu bei perdavimu, priekrantės gynyba ir atliko povandeninius veiksmus.

Šiose pratybose dalyvauja Lietuvos kariuomenės (Karinių jūrų pajėgų, Karinių oro pajėgų, Karo policijos, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro) pajėgumai, NATO sąjungininkai – Portugalijos karinio laivyno jūrų pėstininkai, VRM Valstybės sienos apsaugos tarnybos, KAM Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovai.

Sostinėje ir Kaune aktyvuojamos komendantinės kuopos

Gegužės 6–8 dienomis Vilniaus ir Kauno rinktinių šauliai dalyvauja bendrose pratybose su Lietuvos kariuomene „Perkūno bastionas 2024“.

Tiek Kaune, tiek Vilniuje komendantiniai, ginkluoto pasipriešinimo šauliai kartu su kariais savanoriais treniruojasi, kaip vykdyti teritorijos kontrolę, stabdo ir tikrina pratyboms numatytą transportą, taip pat vykdo kai kurių objektų apsaugą, tarp jų – ir miestų savivaldybes.

Pratybų „Perkūno bastionas 2024“ metu yra aktyvuojamos 22 komendantūros Vilniaus ir Kauno regionuose, kur karo komendantai, pavaduotojai ir jiems priskirtas personalas treniruojasi sąveiką su savivaldybių administracijomis ir kitomis valstybės institucijomis paskelbus šalyje mobilizaciją ir karo padėtį. Kaune komendantūros administracijos formavimas patikėtas Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskr.) 2-ajai rinktinei.

Įvedama komendanto valanda

Pratybų „Perkūno bastionas 2024“ metu tam tikrose Vilniaus ir Kauno teritorijose skelbiama komendanto valanda: iš antradienio į trečiadienį komendanto valanda Vilniuje įvedama Vilniaus Viršuliškių ir Aukštųjų Panerių teritorijose bei Kauno Palemono mikrorajone, kur komendantiniai vienetai ir policija vykdys teritorijos kontrolę, objektų apsaugą, transporto patikrą.

„Gyventojų veikla ir eismas pratybų metu ribojamas nebus, tačiau numatomi realūs Lietuvos policijos ir komendantinių vienetų patikros punktai, kur pravažiuojantis transportas gali būti stabdomas, sutikrinami dokumentai ir kitos procedūros, įprastos kelių policijos reidų metu“, – rašoma kariuomenės komentare.

Pratybų „Perkūno griausmas 2024“, apimančių Lietuvos Respublikos Strateginės vadavietės, Jungtinės ginkluotųjų pajėgų vadavietės ir Lietuvos kariuomenės pajėgų vadavietės, taip pat karo komendantūrų bei savivaldos institucijų veiklą, kontekste vykdomos ir didelės mobilizacinės pratybos. Šaukimus atlikti tarnybą jau gavo per 10 tūkstančių aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karių, apie 2500 jų yra pašaukti pratyboms, dar 2000 – duomenų sutikrinimui.

 

Regimanto Zakšensko / Kauno diena, Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus apskr.) 10-osios rinktinės ir Vytauto Didžiojo šaulių (Kauno apskr.) 2-osios rinktinės nuotraukos.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę