20160309 Zaibo Kirtis Linos Ambrozeviciutes foto 128 Kovo 8 dieną Klaipėdos mieste prasidėjo masiškiausios Lietuvos Kariuomenės organizuojamos pratybos „Žaibo kirtis 2016“. Pratybos truks iki kovo 16 dienos, tačiau aktyviausias veiksmas mieste vyko 12-13 dienomis ir nakties metu. Pratybų tikslas – treniruoti Lietuvos kariuomenės pajėgas vykdyti bendras operacijas su Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiais vienetais ir gerinti sąveiką su valstybės civilinėmis institucijomis hibridinio karo atveju. Iš viso šiose pratybose dalyvauja apie 3 tūkst. karių, maždaug 500 pareigūnų ir apie 200 civilinių institucijų darbuotojų. Taip pat bus pašaukta 3 tūkst. rezervo karių. Prie šio gausaus karių skaičiaus prisidėjo ir Vakarų (jūros) 3-iosios ir Karaliaus Mindaugo 10-osios  rinktinių šauliai.
Kovo 9-osios dienos veiksmams buvo paskirtas Klaipėdos dešimties šaulių būrys, kuris vykdė – viešos tvarkos palaikymą, patruliavo kartu su šarvuotų policijos ekipažu; saugojo konteinerių terminalo strateginį įvažiavimą; sraigtasparnių pakilimo aikštelių paruošimą, sraigtasparnių pakilimo ir leidimosi metu užtikrino saugumą; užtikrino perimetro apsaugą aplink pastatus, kuriuose vykdomos karinės operacijos.

Aktyviausiomis, kovo 12 ir 13 dienomis šauliams buvo pavesta: patruliavimas su policija; sužeistųjų evakavimo sraigtasparniu nusileidimo aikštelėse, sraigtasparnio, objektų apsauga; užduočių vykdymas pagal SOP nurodymus. Kovo 13 dieną šauliai rinko informaciją apie priešiškas jėgas, taikinius, po to gautą informaciją pritaikė praktiškai – persekiojo taikinį Klaipėdos mieste, dirbo kartu su SOP, turėjo bendrą aptarimą, informacijos pasikeitimą.
Šaulio Luko Vaičiulio teigimu iš bendradarbiavimo su SOP kariais šauliai parsiveš neįkainojamos patirties. Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn Liudas Gumbinas teigia, kad šauliams tokio masto pratybose svarbu dalyvauti ne tik dėl įgūdžių ir įgytos patirties, bet ir dėl glaudaus bendradarbiavimo su kitomis karinėmis ir civilinėmis struktūromis.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę