Kiekvienais metais į Šiluvą suvažiuoja keliasdešimt tūkstančių piligrimų iš įvairiausių pasaulio vietovių. Visi jie susirenka į Šiluvą tęsdami jau daugiau kaip 500 metų gyvuojančia lietuviškų atlaidų tradiciją. Rugsėjo 13 d. Šiluvos Švenčiausios Mergelės Marijos gimimo atlaiduose buvo meldžiamasi už karines struktūras, kad savo tarnavimu neštų taikos vaisius pasauliui.

Iškilmingoje atlaidų Eucharistijoje rugsėjo 13-osios vidudienį prašyta Dievo globos Tėvynei ir jos gynėjams – kariams, partizanams, šauliams, savanoriams ir jų šeimoms. Tradiciškai atlaidose dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus, vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis, rinktinių šauliai, Garbės sargybos kuopos šauliai.

„Dėkojame Mergelei Marijai Šiluvoje. Mes jaučiame, kad ji yra mūsų Guodėja ir Užtarėja brangioje Tėvynėje“, – sakė vakaro šv. Mišiose Teisingumo saugojimo dieną Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, apgailestaudamas, kad vis tik daug kas joje norėtų išplėšti iš žmonių širdžių Kristų, Jo meilę.

Pirmą kartą Šiluvos atlaidai vyko ir ukrainiečių kalba, kad šeimose ir bendruomenėse priglausti Ukrainos karo pabėgėliai turėtų galimybę melstis už taikos viltį savo gimtąja kalba.

Iš karto po atlaidų priesaikos žodžius ištarė du nauji Garbės sargybos kuopos šauliai. Sveikiname!

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę