Praėjusių metų antrame pusmetyje dvi Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šaulių grupės klausė šaulio gelbėtojo taktinės medicinos kursą, kuris truko šešis užsiėmimus, atliko praktines užduotis. Šauliai išklausė 18 valandų kursą skirtingomis temomis: mokėsi kaip stabdyti masyvų kraujavimą iš galūnių, kaip elgtis taktinėje aplinkoje, kaip atsitraukti su sužeistuoju į laikinai saugią padėti ir suteikti jam tolimesnę pagalbą – pagrindinės temos ir kurso tikslas – supažindinti šaulius su galimybėmis padėti nukentėjusiajam ir išmokyti užtikrinti pačių svarbiausių gyvybinių funkcinių palaikymą taktinėje aplinkoje.
2020 m. sausio 18 dieną Kaune vyko šaulio gelbėtojo taktinės medicinos kurso baigiamosios, vertinamosios pratybos, kurių metu sumodeliuotuose situacijose šauliai turėjo praktiškai pritaikyti kurso metu įgytas žinias. Iš viso pratybose dalyvavo 24 šauliai, iš jų 11 kursą išklausiusių šaulių, 9 pratybų instruktoriai – dauguma profesionalūs gydytojai, kurie nuosekliai dirbo su šauliais kurso metu, 4 šauliai, padėję įgyvendinti pratybų legendą.
„Puikiai vertinu vykusias pratybas, žmonės akivaizdžiai patobulėjo, jie supranta, ką daro, kaip daro ir kodėl tai daro. Pagrindinis mokymų ir šių pratybų tikslas – išmokyti žmones suteikti pagalbą sau ir šalia esančiam, ar tai būtų eismo įvykis, ar gamtos stichijų sukelti padariniai, ar kita nelaimė“, – po pratybų kalbėjo jų vadovas, Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės štabo kuopos šaulys Žilvinas Neliubšys.
Šaulio gelbėtojo kursas pradėtas rengti, siekiant ruošti šaulius ir visuomenę tinkamai reaguoti ekstremaliose situacijose, įvykus nelaimei, suteikti pagalbą sau ir kitiems.
Nuotr. aut. Rita Kybartienė
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę