Lietuvos šaulių sąjungos nariai gausiai susirinkę sostinės Antakalnio kapinėse drauge su tūkstantine žmonių minia išreiškė pagarbą su sovietų okupacija kovojusio partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimui. Po laidotuvių ceremonijos šaulys Kristijonas Vizbaras dalinosi mintimis, kad stovėdamas garbės koridoriuje su kitais šauliais suvokė, jog partizanų vado ir kitų laisvės kovotojų atlikti darbai įpareigoja savo pavyzdžiu ir šiandien rodyti, kokia svarbi yra laisvė.
„Didelė garbė teko šauliams, palydėjusiems A. Ramanauską-Vanagą iki amžinojo atilsio išsirikiavus garbės koridoriumi. Viskas liudijo, kad žmonės išlieka gyvi mūsų atminty: žmonės, susirinkę net su pačiais mažiausiais šeimos nariais, visa gamta – tyla, pro medžius įspįstanti saulė ir palengva krintantys raudoni lapai. Tikrai, didvyriai gyvena amžinai“, – savo įspūdžiu dalinosi Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės jaunoji šaulė Patricija Maciulevičiūtė.
Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo mokytojas, sovietams okupavus Lietuvą, įsijungė į partizaninę kovą už Lietuvos nepriklausomybę, tapo vienu iškiliausių partizanų vadų, jam buvo suteiktas brigados generolo laipsnis.
A. Ramanausko-Vanago palaikai šiais metais buvo rasti Našlaičių kapinėse Antakalnyje.
Seimas 2018 metus yra paskelbęs Adolfo Ramanausko-Vanago metais.
Nuot. aut. Vidmantas Balkūnas

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę