Šiandien šauliai minėjo ir prisiminė vieno iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjų, visuomenės ir kultūros veikėjo, rašytojo, knygnešio, žuvininkystės pradininko Lietuvoje 147-ąsias gimimo metines.
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune prie Vlado Putvinskio biusto tradiciškai buvo pagerbtas jo atminimas. Šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus susirinkusiems šauliams priminė šaulio vertybes, kalbėjo apie kasdien stiprėjančią organizaciją ir jos reikšmę Lietuvai.
„Manau, kad Vladas Putvinskis būtų patenkintas matydamas, jog Šaulių sąjunga sulig kiekviena diena stiprėja, o jo ideologija, idėjos gyvos ir bus gyvos, kol Lietuvoje bus patriotiškai nusiteikusių piliečių“, – sakė Stasys Ignatavičius, Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas.
Vladas Putvinskis gimė 1873 m. spalio 6 d. ir nenuilstamai dirbo Lietuvos naudai iki mirties 1929 m. Paskutiniai žodžiai, pasakyti gydytojui, buvo: „… Daktare! Ne fiziškai sergu, bet sergu dėl to, kad negaliu dirbti tautos idėjos darbo…“
Vladas Putvinskis kilęs iš senos Žemaitijos bajorų giminės ūkininkavo Šilo Pavėžupio, Graužikų dvaruose. Čia įdiegė daug naujovių, parengė vadovėlį ūkininkams. 1899 m. Šilo Pavėžupyje įsteigė pirmąją slaptą pradinę mokyklą, antrąją – Graužikuose. Suaugusiems steigė vakarinius kursus. Šilo Pavėžupio dvaras tapo lietuvybės centru. Čia įsteigė didžiausią lietuviškos spaudos gabenimo, paskirstymo ir persiuntimo centrą Žemaitijoje. 1919 m. kartu su bendraminčiais įkūrė Šaulių sąjungą, 1919-1922 m. buvo jos pirmininkas.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę