Šiandien, spalio 6 d. minime vieno iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjų, ideologo, rašytojo ir pirmojo viršininko Vlado Putvinskio-Pūtvio 149-ąsias gimimo metines.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune prie Vlado Putviskio-Pūtvio biusto tradiciškai buvo padėtos gėlės ir pagerbtas jo atminimas. Susirinkę šauliai, Vlado Putviskio-Pūtvio klubo nariai ir visuomenės atstovai prisiminė ideologo svarbą, šauliškas vertybes bei kalbėjo apie kiekvienais metais sparčiai stiprėjančią Šaulių sąjunga, prisiminė jos uždavinius ir reikšmę Lietuvai šią dieną.

Šiuo paminėjimu Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis davė startą Vlado Putvinskio metams. 2023-iais metais bus minimos Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo, pirmojo vado ir ideologo, iškilaus Tautos sūnaus Vlado Putvinskio-Pūtvio 150-osios gimimo metinės.

„Vladas Putvinskis sakė, būti šauliu – būti doru, garbingu piliečiu. Šauliai turi nebijoti būti išskirtiniais, nes kiti metais mes minėsime Vlado Putvinskio 150-ąsias metines. Būtent dėl šios priežasties mes privalome būti verti jo darbų tęsėjais ir parodyti Lietuvos visuomenei kas yra Šaulių sąjunga ir kokie yra šauliai.“,- susirinkusiems žmonėms kalbėjo Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo prezidentas Stasys Ignatavičius.

Vladas Putvinskis gimė ir augo lenkų šeimoje, tačiau pats nusprendė mokytis lietuvių kalbos. Vėliau jis aktyviai prisidėjo prie kovos prieš spaudos draudimą ir kartu su bendraminčiais 1919 m. įkūrė Šaulių sąjungą, o iki 1922 metų buvo jos pirmininkas. 1926 m. birželio 17-19 d. vykusiame LŠS suvažiavime buvo išrinktas LŠS garbės pirmininku, o dar po dviejų metų vykusiame LŠS suvažiavime jis jau buvo išrinktas LŠS Centro valdybos pirmininku ir juo buvo iki mirties – 1929 m. kovo 5 d.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę