Lietuvos šaulių sąjunga ir Vilniaus universitetas pradeda bendradarbiavimą. Susitarta, kad Lietuvos šaulių sąjunga vykdys mokymus Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentams, rezidentams ir darbuotojams apie skubius veiksmus ištikus karo ar kitokiai ekstremaliai situacijai.

Ši iniciatyva kilo iš Vilniaus šaulių – Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-oji rinktinė 1024-osios „Kovo“ kuopos medicininės paramos skyrius pasiūlė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentams susipažinti su taktine medicina.

„Mūsų tikslas –  supažindinti civilius medikus su pirmąja pagalba taktinėje aplinkoje, kuri ženkliai skiriasi nuo įprastos taikos meto civilinės aplinkos. Įvykusios susitikimo metu aptarėme pirmą bendrą iniciatyvą t.y. taktinės medicinos mokymus VU medicinos fakulteto dėstytojams ir rezidentams. Mokymai startuoja jau šį šeštadienį“ – sakė šaulys gelbėtojas Simonas.

Per savaitgalį pirmąją 30 medikų grupę „Kovo” kuopos Medicininės paramos skyrius supažindins su taktinės medicinos principais, o ateityje šiems mokymams poreikį išreiškė dar bent 100 medikų. Su VU Med. fakulteto studentų mokymais planuojama startuoti prieš pat naujus mokslo metus.

Vilniaus universiteto nuotraukos. 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę