Šią savaitę Lietuvos šauliai kartu su policijos pareigūnais, kalėjimo departamento, pataisos namų, socialinių paslaugų centrų darbuotojais ir vaiko teisių specialistais bei psichologais mokysis smurtinio elgesio atpažinimo, dirbant ar bendraujant su galimai į nusikalstamą veiką linkusiais asmenimis.
„Tai – pirmieji profesionalūs tokio turinio mokymai šauliams, kuriuose jie lygiomis teisėmis dalyvauja su statutiniais pareigūnais. Visuotinio karantino metu šalyje patruliuojančių šaulių pajėgos auga kasdien, todėl tinkamas jų parengimas yra nepaprastai svarbus, – sako Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna. – Prieš ketverius metus startavęs bendradarbiavimas su policija šiandien duoda vaisius – šauliai patruliuoja ir savarankiškai“.
Tris dienas vyksiančių nuotolinių mokymų metu dalyviams bus dėstoma, kaip atpažinti smurtą, jo formas ir suprasti smurtinio elgesio priežastis. Taip pat bus mokoma pagalbos smurtautojams būdų, prevencijos galimybių ir intervencijos būdų, tinkamos reakcijos ir psichologijos pagrindų. Mokymus organizuoja viešoji  įstaiga „Mūsų saulužė“ kartu su patyrusiais specialistais, dirbančiais su smurtautojais ir jų šeimos nariais. Galimybė sudalyvauti mokymuose buvo pasiūlyta ir Lietuvos šaulių sąjungos nariams.
Lietuvos šaulių sąjunga nuo pirmųjų paskelbto karantino dienų bendradarbiauja su valstybės ir savivaldos institucijomis bei aktyviai prisideda prie Lietuvos visuomenės saugumo užtikrinimo. Mobilios šaulių grupės pagal policijos pareigūnų sudarytą planą stebi viešąsias vietas visoje Lietuvoje.
Pastarąjį savaitgalį šauliams buvo patikėtos Vilniaus miesto prieigos, kuriose yra įvykdoma daugiausia nusikaltimų, gaunama iškvietimų ir vyksta neteisėta prekyba alkoholiu. Šauliai ne tik prižiūri viešąją tvarką, bet ir užsiima prevencine veikla – dalija skrajutes, primena apie karantino režimą, padeda spręsti konfliktus, drausmina viešąją tvarką pažeidžiančius asmenis.

Share This