Šauliai drauge su žygeiviais iš visos Lietuvos sausio 17-osios vakarą patraukė iš Gargždų į Klaipėdą. Tradicija tapęs naktinis žygis „Klaipėdos sukilėlių takais“ kasmet pritraukia vis daugiau norinčių įveikiant nemenką atstumą pėsčiomis ir taip paminėti Klaipėdos krašto prijungimo metines. Šiemet organizatoriai žygį skyrė ir Lietuvos kariuomenės atkūrimo 30-mečiui.
„Žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“ skirtas paminėti Klaipėdos sukilimo metines, sukilimas itin reikšmingas, nes jo metu atgautas Klaipėdos kraštas. Turime nepamiršti savo istorijos ir visuomet pagerbti didvyrius, kovojusius ir netgi žuvusius už Lietuvos vientisumo išsaugojimą, šiuo atveju, Klaipėdos krašto atgavimą. Labai džiugu buvo matyti tokį didelį žmonių susidomėjimą ir „žiburėlių jūrą“, keliavusią maršrutu Gargždai–Klaipėda. Dar smagiau matyti gausius šaulių būrius. Mačiau daugelio rinktinių atstovus, jaunuosius šaulius ir džiaugiausi, jog jie nepamiršta istorijos ir ją puoselėja – juk toks ir yra vienas svarbiausių Lietuvos šaulių sąjungos tikslų“, – po žygio kalbėjo Lietuvos šauklių sąjungos G9 skyriaus vedėjas, dirbantis su jaunaisiais šauliais, Tadas Venskūnas.
Per istorines vietas iš Gargždų iki uostamiesčio žygeiviai įveikė 25 km ilgio maršrutą. Šiemet, pasak organizatorių, dalyvavo rekordinis žygeivių skaičius – daugiau nei 3000.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę