DSC 4086Šeštadienį, birželio 4 dieną, Kaune vyko Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamos tarptautinės šaudymo varžybos „Baltic Cup 2016“. Į Kauną, be šaulių, atvyko Latvijos, Estijos ir Suomijos komandos. Buvo šaudoma iš karabino C75, automatinio šautuvo HK 308 A2 ir pistoleto Glock 17. Taip pat neįskaitiniam šaudymui, o akies miklumui, buvo išbandomi tradiciniai lankai. Rezultatai buvo vertinami pagal greitį ir taiklumą. Tai pirmosios varžybos, kurios vyko pagal IPSC (visame pasaulyje pripažintas) taisykles ir kurias organizavo šauliai. Ateityje dinaminio šaudymo treniruotes ir varžybas planuojama rengti dažniau.DSC 4127
Šį kartą pereinamoji taurė grįžo į Estiją, antroji vieta atiteko Suomijos rezervistų komandai, o trečioje vietoje liko Lietuvos šaulių sąjunga. Asmeninėje įskaitoje taikliausio šaulio vardas atiteko suomiui Teemu Potkonen, antroji vieta estui Lauri Abel, trečioji lietuviui Audriui Gražuliui. Savaitgalio varžybos „Baltic Cup“ vyko jau 89-tąjį kartą, tai senas tradicijas turinti Baltijos valstybių taurė. Estijos gynybinės lygos Kaitseliit sumanytos varžybos pradėtos organizuoti dar 1927 metais. Nuo tada, išskyrus sovietmetį, varžybos kasmet vyksta vis kitoje šalyje. Tradicinį taurės sąstatą sudaro Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos ir Danijos komandos.
Penktadienį į Kauną atvykę svečiai bendros vakarienės metu susipažino su komandomis, ginklais, kiek vėliau ir su miestu. Varžybų dalyviai stebėjosi Kauno karininkų ramovės menėmis ir Lietuvos šaulių sąjungos turima ginkluote. Prie organizuojamų varžybų priDSC 4102sidėjo Giraitės ginkluotės gamykla, kuri šaudymą parėmė amunicija, taip pat padėjo įmonė „Armijai ir civiliams“ ir viešbutis „Daniela“. Uždarymo ceremonijos metu buvo įteikti apdovanojimai komandoms, geriausiam šauliui, apsikeista padėkomis. Varžybų Lietuvoje iniciatoriui Alfonso Smetonos 5-tosios šaulių rinktinės vadui ats. plk. ltn. Vladui Petkevičiui buvo suteiktas Suomijos rezervistų Helsinkio srities garbės nario apdovanojimas.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę