Tradiciniame bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ Laisvės gynėjams atminti dalyvavo 7700 žmonių, iš jų apie 1000 Lietuvos šaulių sąjungos narių. Šiemet prie Lietuvos šaulių sąjungos prisijungė jai giminingų organizacijų nariai iš Estijos ir Latvijos – iš viso 24 svečiai.
Pasak Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojo ats. mjr. Židrūno Šadauskio, šaulių ir jaunųjų šaulių noras dalyvauti bėgime ir taip pagerbti Laisvės gynėjų atminimą nemažėja – šauliai iš visos Lietuvos kasmet atvyksta į Vilnių. „Džiugu, kad į šį renginį atvyksta jaunųjų šaulių, kad jie nepabūgsta žiemos sąlygų ir drauge su visais įveikia simbolinę 9 km trasą. Tai labai svarbu, nes organizacijos tikslas ugdyti ne tik jaunuolių pilietiškumą, bet ir skatinti fizinį aktyvumą, o šis bėgimas tarsi įprasmina šiuos du dalykus, džiugu matyti jaunuosius šaulius sėkmingai kertančius finišo liniją“, – po tradicinio bėgimo savo mintimis dalinosi Sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis.
Šiuo tradiciniu pagarbos bėgimu jau 28-ąjį kartą pagerbtos Sausio 13-osios įvykių aukos. 1991 metų sausio 13-osios naktį dėl sovietų karių vykdytų veiksmų prie Spaudos rūmų, Televizijos bokšto bei Lietuvos radijo ir televizijos pastato šimtai žmonių buvo sužeisti, 14 Laisvės gynėjų: Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus – paaukojo savo gyvybes.
Nepamirškime, kodėl esame laisvi.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę