Gruodžio 18 d. Lietuvos šaulių sąjungos Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-oji rinktinė 102-ųjų metinių proga organizavo patriotinį žygį „Vlado Putvinskio- Pūtvio keliais“, kuriame dalyvavo jaunieji šauliai iš Šiaulių, Gruzdžių, Papilės, Kelmės, Šaukėnų, Tytuvėnų ir Baisogalos.

Žygio dalyvių kelias prasidėjo Kelmės raj. prie Vainagių piliakalnio ir tęsėsi 11 kilometrų per Kurtuvėnų regioninį parką iki Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjo Vlado Putvinskio-Pūtvio tėvonijos – Šilo Pavėžupio dvaro. Ši istorinė asmenybė šiame dvare buvo įsteigęs pirmąją slaptą pradinę mokyklą. Šilo Pavėžupio dvaras tapo lietuvybės centru, čia kas mėnesį vykdavo literatų susirinkimai, kuriuose dalyvaudavo to meto inteligentai ir žymiausi šalies rašytojai. Spaudos draudimo metais V.Putvinskis Šilo Pavėžupyje įsteigė didžiausią lietuviškos spaudos gabenimo, paskirstymo ir persiuntimo centrą Žemaitijoje. 1902 m. Šilo Pavėžupio dvare įvyko susirinkimas, kurio metu buvo tariamasi dėl Lietuvos demokratų partijos įkūrimo, kuri netrukus ir pradėjo veikti Vilniuje. Už politinę veiklą Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėjas buvo suimtas, kalintas ir ištremtas.

Lietus, vėjas, šlapdriba, slidus kelias, ar purvan ir sniegan klimpstantys batai neišgąsdino 60- ties šaulių žygeivių, pasiryžusių ne tik įveikti trasą, bet ir pagerbti Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją ir ideologą. Pasiekę Šilo Pavėžupio dvarą, aplankę senuosius Putvinskių kapus, visi vaišinosi karšta arbata ir šauliška koše. Žygį vainikavo istorijos pamoka, kurią prie dvaro mums pravedė Vlado Putvinskio provaikaitis Tautvilas Putvis. Gyvosios pamokos metu šauliai ne tik klausėsi jaukaus pasakojimo apie įžymųjį prosenelį, bet ir čia dvaro teritorijoje būrelis jaunųjų šaulių priėmė jaunojo šaulio pasižadėjimą būti ištikimais Tėvynei, ginti ir saugoti ją.

Aut. 608-osios kuopos vadė Giedrė Nakutienė

Nuotr. Maya Abada, Ignas Vaičiulis

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę