IMG 1220Vasario 26–27 d. Gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės šauliai kartu su Savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės profesinės karo tarnybos kariais treniravosi bei vykdė rutininius veiksmus kovos mieste sąlygomis.
Patirtimi dalijosi Lietuvos kariuomenės kūrėjų sąjungos Vilniaus apskrities skyriaus narys, LŠS mokymo centro instruktorius ats. mjr. Albertas Daugirdas. Po įvadinių paskaitų, tarp jų apie tai, kaip saugotis nuo masinio artilerinio apšaudymo, 46 karių ir šaulių grupė persikraustė į miesto ribose esantį apleistą pastatą. Čia dalyviai treniravosi pasistatyti šalčiui atsparų būstą, suteikti pagalbą nuo hipotermijos ir dehitratacijos kenčiančiam kovos draugui ar sau pačiam, susipažino su visu spektru šiltukų, viryklių ir ugnies išgavimo bei palaikymo priemonių. Sutemus kovotojai praktiškai susipažino su profesionalios ir civilinės paskirties naktinio matymo bei termovizinės įrangos privalumais ir apribojimais, eksperimentavo ieškodami elementariausių būdų likti neaptiktiems. Naktį šauliai ir kariai leido parengties būsenos, t. y. ilsėjosi uniformuoti, apsiavę batais ir neįlindę į miegmaišius, tačiau patogiai. Ryte tęsti eksperimentai ir praktiniai užsiėmimai: ugnies išgavimas akumuliatoriumi, cheminiu būdu, dyzelinio šildytuvo pagaminimas, maisto paruošimas ilgam saugojimui, patogiam vartojimui ir kita. Paskutinė užduotis – palikti pastatą be jokių buvimo pėdsakų.
Surinkta medžiaga (daugiau kaip 600 nuotraukų, kelios valandos filmuotos medžiagos) bus analizuojama, aprašoma ir naudojama kitiems kariams mokyti. Padirbėta produktyviai ir pagal nūdienos poreikius – būsime geriau pasirengę tinkamai atlikti savo pareigą.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę