lšs aut. V.KilpysVakar Seime vyko Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdis. Jame dalyvavo Krašto apsaugos ministras, Lietuvos kariuomenės atstovas ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vadas ats. plk. ltn. Liudas Gumbinas. Posėdžio metu buvo aptariamos ir įstatymų pataisos dėl pusiau automatinių ginklų įsigijimo ir laikymo namuose, kurios numato teisę šauliams ir KAS savanoriams įsigyti ir laikyti namie pusiau automatinius ginklus šaulio tarnybos tikslams.
LŠS 2016 metais lapkričio mėnesį parengė mokymo programą – „GINKLO ŠAULIO TARNYBAI NEŠIOJIMO IR NAUDOJIMO MOKYMO PROGRAMA (GŠTP-2016)“, su kurią privalės atidžiai susipažinti kiekvienas šaulys norintis namuose laikyti B ir C kategorijos ginklus skirtus šaulio tarnybai. Šauliai jau įsigiję asmeninius ginklus, mokytis pagal programą galės savarankiškai ir egzaminus laikyti eksternu. Taip pat parengta Ginklo šaulio tarnybai naudojimo šaulio pratybose tvarkos aprašas – „ŠAULIO TARNYBAI SKIRTŲ GINKLŲ IR ŠOVINIŲ NAUDOJIMO MOKYMŲ IR PRATYBŲ METU TVARKOS APRAŠAS“.
Šiuo metu baigta rengti minėtos programos metodinė ir egzaminavimo medžiaga, kurią kovo mėnesį pirmieji išeis LŠS karinio rengimo specialistai, instruktoriai. Sėkmingai išlaikius egzaminus šaulių rinktinių Kovinio rengimo specialistams ir instruktoriams balandžio mėnesį bus suteikta teisė vesti kursus rinktinėse.
Akivaizdu, kad Šaulių rinktinėse stokojama personalo ir tinkamos infrastruktūros, todėl tikimės, kad Krašto apsaugos ministerija atsižvelgs ir skirs LŠS planuotus etatus, kurie gyvybiškai reikalingi rinktinių šaulių rengimui.
Tarp šaulių, karių savanorių ir ginti pasiryžusios visuomenės dalies kyla nemažai diskusijų dėl įstatymo pataisų ir jų realaus įgyvendinimo. Susiduriant su klausimais dėl pasirengimo ginklo šaulio tarnybai įsigijimo ir laikymo raginame šaulius kreiptis į savo tiesioginius vadus, rinktinių vadus ar kovinio rengimo specialistus, kurie atsakys į rūpimus klausimus.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę