Rugpjūčio 11 dieną vyko Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-ios šaulių rinktinės, štabo aptarnavimo kuopos pirmosios medicininės pagalbos taktinėje aplinkoje 4 valandų mokymo pratybos, kur dalyvavo 215 kuopos šauliai.

Pagrindinis dėmesys pratybose buvo skirtas masyvaus kraujavimo iš galūnių ir jungčių stabdymui CUF ir TFC taktinėje aplinkoje. Praktiškai išbandyti ir pagalbos teikimo veiksmai pagal S-MARCH protokolą lauko sąlygomis.

215 kuopos šaulės ir šauliai motyvuotai ir aktyviai dalyvaudami pratybose sėkmingai įveikė teorinių žinių ir praktinių įgūdžių užduotis pagal S-MARCH protokolą lauko sąlygomis tame tarpe išmoko greitai ir patikimai stabdyti masyvų  kraujavimą iš galūnių sau ir nukentėjusiam naudojant (kelių modifikacijų) TQ bei praktiškai išbandė ir išmoko masyvaus kraujavimo iš jungčių tamponavimo, spaudžiamo tvarsčio panaudojimo būdus skirtingoms jungtims ir žaizdoms. Pratybų pabaigoje kursantai (-ės) įvykdė TQ užsidėjimo laiko normatyvą (40s), kurio individualus užsidėjimas svyravo nuo 25 iki 38 sek.

Įvertinus gerus kursantų pasiekimus įsisavinant kraujavimo stabdymo įgūdžius jiems buvo išduoti ASC (Amerikos Chirurgų Koledžo) STOP THE BLEED sertifikatai.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę