Lapkričio 10 d. paskelbus nepaprastąją padėtį prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos bei didėjant nelegalių migrantų srautams Lietuvos šaulių sąjunga atsižvelgdama į dabartinę situaciją ir galimas grėsmes vėl teikia savo pajėgumus pasienyje.

Praėjusį savaitgalį kiek daugiau nei 30 šaulių atliko šaulišką pareigą pasienyje ir padėjo pasienio pareigūnams užtikrinti Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugą. Šį savaitgalį, lapkričio 26-29 d. prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos vėl keliaus apie 40 šaulių.

Šauliai išklausę instruktažą pasienyje kartu su pasieniečiais vykdys tokias pačias funkcijas, kaip ir pasienio pareigūnai. Šauliai savavališkų veiklų nesiims ir užduotis vykdys tik kartu su pasienio pareigūnais.

Prasidėjus neteisėtos migracijos krizei, šauliai budėjo pasienyje nuo birželio pradžios iki rugsėjo mėnesio. Vykdydami savo šaulio pareigą, neatlygintinai į pasienį suvaldyti migrantų krizės per šį laikotarpį vyko 767 šauliai iš visų Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių. Kai kurie Šaulių sąjungos nariai į pasienį keliavo ir po keletą kartų.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę