Valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją – šauliai kaip ir kasmet paminės plačiai, per visą Lietuvą: dalyvaus renginiuose, patys juos organizuos, atiduos pagarbą mirusiems signatarams – aplankys jų kapus, kandidatai į šaulius prisieks, o kandidatai į jaunuosius šaulius pasižadės Tėvynei.

Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Alytaus rajono jaunieji šauliai ir jų būrelių vadovai laisvės dieną švęs jaunatviškai ir aktyviai. Apie 200 žmonių rengiasi dalyvauti dešimties kilometrų „Laisvės žygyje“, kurio maršrutas – Nemajūnai (Birštono sav.) – Punia (Alytaus raj.). Po žygio keliauninkai bus apdovanoti menine programa „Aš esu vėliava” bei vaišinami šauliška košė ir karšta arbata.

Vyatuto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės (Kauno apskr.)šauliai ir organizacijos jaunimas, nešini 100 trispalvių, kartu su Kauno įgulos kariais dalyvaus žygiuotėje nuo Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios iki Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelio, kur vyks iškilmingas renginys ir Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija. Nemankščiuose (Raseinių raj.) pasižadėjimo Tėvynei žodžius ištars apie 30 moksleivių.

Vakarų (Jūros) šaulių 3-ioji rinktinė Klaipėdoje, prie paminklo „Už laisvę žuvusiems“ (1923 m. sausio 15-osios sukilimo dalyviams) organizuoja jaunųjų šaulių iškilmingo pasižadėjimo ir šaulių priesaikos ceremoniją.

Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės šauliai bendros šventinės rikiuotės su Marijampolės karine įgula metu dalyvaus priesaikos ir jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonijoje.

Gen. Povilo Plechavičiaus šaulių (Šiaulių apskr.) 6-oji, Plk. Prano Saladžiaus šaulių (Utenos apskr.) 9-oji rinktinės taip pat taps gausesnės – čia priesaikas ir jaunųjų šaulių pasižadėjimus duos ir Šaulių sąjungą papildys nauji nariai.

Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus apskr.) 10-osios rinktinės šauliai dalyvaus šventiniuose renginiuose prie Signatarų namų, Prezidentūros, laisvės laužų Gedimino prospekte ir kaip kasmet broliškai ir seseriškai pasveikins naujus narius, prisiekusius Lietuvai ir tapus šauliaias.

 

Asociatyvi nuotrauka

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę