utena v16 332

 

 

 

 

 

 

Vasario 16-oji – itin svarbi data Lietuvos istorijoje, kurią minėjo kiekvienas. Tą dieną visose šaulių rinktinėse vyko įvairūs renginiai, kurie sutraukė minias patriotiškai nusiteikusių žmonių. Sostinėje vyko itin daug įvairių renginių, kuriuose aktyviai dalyvavo šauliai. Moksleiviai iš visos Lietuvos, žygį pradėjo nuo paminklo Gediminui Arkikatedros aikštėje, tuomet Pilies ir Didžiąja gatvėmis, pro Aušros vartus, nukeliavo iki Rasų kapinių. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Simono Daukanto aikštėje, kaip visada, neapsiėjo be šaulių: darniai išsirikiavę pirmose gretose šauliai padėjo užtikrinti tvarką.
Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, žinomi visuomenės veikėjai – žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir Seimo narys Virgilijus Alekna – prisiekė Lietuvai ir tapo Lietuvos šaulių sąjungos nariais. Pasak garbių vyrų, prie šalies gynybos savaip gali prisidėti kiekvienas pilietis. E. Jakilaičiui buvo patikėta garsiai perskaityti šaulio priesaiką.

Kaune Valstybės atkūrimo dienos epicentras sukosi Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Per visą Laisvės alėją drauge su kariais žygiavę šauliai sulaukė nemažai aplodismentų. Virš dviejų šimtų šaulių ir jaunųjų šaulių kolona atrodė įspūdingai. Šauliai taip pat užtikrino viešąją tvarką renginio metu. Kartu su kitais Kauno įgulos daliniais, savo veiklą pristatinėjo, ginklus demontravo ir karšta arbata vaišino taip pat Kauno rinktinės šauliai. Pavakaryje šauliai išsiskirstė į šventinius koncertus. „Žalgirio“ arenos koncerte susirinko tūkstančiai žmonių, tarp kurių šmėžavo ir uniformomis pasidabinę šauliai.

Vasario 16-osios vidurdienį pagrindinė Klaipėdos miesto aikštė buvo pilnutėlė žmonių. Daugelis buvo pasipuošę geltona, žalia, raudona spalvomis ar bent turėjo trispalvę vėliavėlę. Iškilmingoje rikiuotėje, pajudėjusioje nuo Marijos Taikos Karalienės bažnyčios, nestigo šaulių. Išskirtinis renginys vyko ir Priekulės miestelyje, kur buvo įkurta nauja šaulių kuopa.
Alytuje, miesto renginiuose, kaip visada, gausiai dalyvavo šauliai. Šiais metais ten susirinko apie 100 jaunųjų šaulių ir 50 šaulių (25 davė priesaiką). Taip pat vyko, rinktinės jaunųjų šaulių vadovybės pasikeitimas. Panevėžio šauliai (503 ir 506 kuopos) kartu su miestiečiais Panevėžyje minėjo šią iškilmingą datą linksmai ir šventiškai. Gen. Povilo Plechavičiaus šaulių rinktinėje vyko šventiniai minėjimai, kuriuose su uniformomis dalyvavo šauliai: Radviliškyje, pačiuose Šiauliuose, Joniškyje, Tytuvėnuose, Kuršėnuose, Baisogaloje. Plk. Prano Saladžiaus šaulių rinktinėje Utenoje Valstybės gimtadienis buvo minimas išradingai. Uteniškiai turi įdomią tradiciją: daro bendrą nuotrauką, kurioje žmonės sustoja į gyvą valstybingumo metinių skaičių. Jie taip pat dalyvavo eisenoje mieste, dalyvavo šv. Mišiose. Žemaitijos 8-ojoje rinktinės šauliai dalyvavo gražioje 99 vėliavų akcijoje Telšiuose. Tiek Telšiuose, tiek Mažeikiuose, tiek Plungėje uniformuoti šauliai gausiai dalyvavo šventiniuose renginiuose.

Išskirtinė Vasario 16-oji vyko Marijampolės šaulių rinktinėje. Prie savivaldybės bibliotekos pastato buvo atidengta atminimo lenta Nepriklausomybės kovose žuvusiems savanoriams. Tarpukariu bibliotekos vietoje stovėjo Kazlų Rūdos šaulių namai, ant kurių sienos ir buvo pritvirtinta atminimo lenta. Sovietinės okupacijos metu, miestelio gyventojai paslėpė lietuviui brangią relikviją žemėje ir ji buvo surasta tik 2000 metais. LŠS garbės sargybos kuopos šauliai ginklų salvėmis pagerbė Nepriklausomybės kovose kritusius savanorius. Prie atidengtos atminimo lentos jaunieji šauliai pasižadėjo mylėti ir ginti Tėvynę.
Nors šiais metais šventė minima ne jubiliejinį, 99-ąjį kartą, tačiau visoje Lietuvoje šaulių buvo atšvęsta tarsi tai būtų šimtmečio renginys. Visuose miestuose buvo galima išvysti uniformuotų, gerai nusiteikusių šaulių, kurie Valstybės gimtadienį paminėjo linksmai ir šventiškai.

Rinktinių informacija

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę