Kaip ir kiekvienais metais birželio 14 d. yra minima Gedulo ir Vilties diena. Lietuvos šaulių sąjungos nariai jau nuo pat sekmadienio prisiminė ir pagerbė ištremtus, mirusius ir žuvusius amžino įšalo žemėje, Sibire. Šauliai ir jaunieji šauliai dalyvavo šv. mišiose, uždegė žvakutes prie atminimo paminklų, žuvusiuosius pagerbė tylos minute.

Jau šeštus metus paeiliui projekto „Misija Sibiras“ organizuojama akcija „Ištark, Išgirsk, Išsaugok“ šiaip metais vėl sujungė visus lietuvius. Šauliai kartu su kitais tautiečiais visoje Lietuvoje tiek virtualiai, tiek gyvai renginiuose skaitė tremtinių, politinių kalinių vardus, pavardes bei likimus. Šiais metais buvo įgarsinta apie 20 000 vardų ir likimų.

Iš viso per 1940 – 1953 metų laikotarpį iš Lietuvos į Sibirą buvo ištremta daugiau nei 131 000 žmonių iš kurių apie 50 000 vaikų, dar apie 156 000 lietuvių buvo įkalinta. Dalies jų likimai nėra žinomi iki šiol. Sibiro platybėse tremtiniai buvo verčiami dirbti įvairius fiziškai sunkius darbus, taip pat juos nuolatos vargino atšiaurios aplinkos sąlygos, kur jiems patiems teko statytis pastoges.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę