IMG 4018Šį savaitgalį, sausio 19 d., 25 km žygį „Klaipėdos sukilėlių keliais“, kuris buvo skirtas Lietuvos kariuomenės šimtmečiui paminėti, įveikė daugiau nei 3000 žygeivių, iš jų daugiau nei 600 Šaulių sąjungos narių, į Palangą atvykusių iš visos Lietuvos.
Pirmasis naktinis žygis, siekiant pagerbti 1923 m. Klaipėdos sukilimo dalyvius, kurie prisidėjo, kad Klaipėdos kraštas būtų prijungtas prie didžiosios Lietuvos, surengtas 2002 m., nuo tol rengiamas kasmet, tik kas 4 metus į Klaipėdą žygiuojama vienu iš 4 maršrutų: iš Kretingos, Priekulės, Gargždų arba iš Palangos.
Vienas žygio organizatorių, Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės vadas ats. mjr.  Rolandas Lukšas teigė, kad šiemet, tradiciškai, vykstant maršrutu Palanga-Klaipėda, žygeivių skaičius buvo didesnis, nei įprastai: „Šiais metais tikėjomės, kad susirinks apie 1800 žygeivių, tačiau jau paskutinę oficialią registracijos internetu dieną – sausio 16 d. – užsiregistravusių buvo daugiau nei 1800, po kelių dienų skaičius dar padidėjo – iki 2672. Sausio 19 d. rytą buvo užsiregistravusių apie 3000, o vakare į žygį išlydėjome daugiau nei 3000 žygeivių.“ 
Žygio dalyviai iš Palangos pajudėjo 22 val., vidutiniškai 25 km atstumą dalyviai įveikė per pusšeštos valandos, pirmieji  Klaipėdą pasiekė apie 3 val. nakties, paskutinieji – apie 7 val. ryto.
Visą kelią žygeivių priešakyje buvo matomi kariai savanoriai ir Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

 

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę