Šeštadienį įspūdinga švente Kaune baigėsi tris dienas trukę renginiai, skirti Lietuvos šaulių sąjungos 105-osioms įkūrimo metinėms. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje išsirikiavusius visų Šaulių sąjungos rinktinių šaulius sveikino Ponia Diana Nausėdienė ir krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

„Dėkojame už Jūsų tvirtybę, atsidavimą ir meilę Tėvynei. Sveikinu visą Lietuvos šaulių sąjungos bendruomenę, linkėdama Vyčio tvirtybės ir sparnuoto, visus sunkumus įveikiančio įkvėpimo garbingiems šaulių žygiams į ateitį. Šlovė ir garbė laisvės gynėjams ir saugotojams!” – sakė D. Nausėdienė.

Perduodama Prezidento sveikinimus, ponia D. Nausėdienė padėkojo šauliams, kurie visuomet buvo svarbus valstybės atkūrimo ramstis nuo pat organizacijos įkūrimo iki šios dienos.

„Tokiomis geopolitinėmis sąlygomis, tokių tektoninių lūžių akivaizdoje, mūsų tautai išlikti ir išsaugoti valstybingumą įmanoma tik tada, kai turime stiprų kovinį geną. Geną, kuris persiduoda iš kartos į kartą. Ir šaulių sąjunga yra būtent tokių aktyvių, patriotiškų, drąsių žmonių organizacija. Ne šiaip organizacija. Organizacija, kuri turės stoti į pagalbą valstybės gynybai. Vienokią ar kitokią, bet į valstybės gynybą. Niekados neabejojau, kad Šaulių sąjunga bus ta, kuri tai padarys,“ – sakė krašto apsaugos ministras L. Kasčiūnas.

Šaulių sąjungas vadas plk. ltn. Linas Idzelis padėkojo krašto apsaugos ministrui už paramą organizacijai ir šaulių įtraukimą į valstybės gynybos planus bei paragino šaulius aktyviai dalyvauti pratybose, mokytis ir ruoštis, įgyti reikiamus įgūdžius Tėvynės gynybai.

„Jeigu žinai, kur esi valstybės gynybos plane, turi priemonių ir įgūdžių – atsiranda pasitikėjimas. Pasitikėjimas savo jėgomis, pasitikėjimas vadovybe ir valstybe.“

Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios šventės, o ypatingai šauliams ir jauniesiems šauliams, įveikusiems 160 km žygį nuo Ringovės piliakalnio iki Kauno, nugalėjusiems save ir alinančią kaitrą tiek kelyje, tiek iškilmingoje rikiuotėje.

Tėvynės labui!

Vidmanto Činausko nuotraukos.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę