Rugsėjo 26 dieną Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės, Štabo aptarnavimo kuopos Medicinos būrys LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šauliams vedė pirmosios medicininės pagalbos taktinėje aplinkoje mokymus.

„Pirmosios medicininės pagalbos žinių niekada nebus per daug. Visiems yra būtina bet kokiomis aplinkybėmis mokėti stabdyti masyvų kraujavimą. Esant masyviam, arteriniam kraujavimui laiko jį sustabdyti turime sekundes – tikrąją to žodžio prasme.“,- sakė LŠS Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės Štabo aptarnavimo kuopos Medicinos būrio vadas Žilvinas Neliubšys.

Negailėdami savo laiko į Kauną atvykę LDK Kęstučio 7-osios rinktinės šauliai praktiškai mokinosi greitai ir patikimai stabdyti masyvų kraujavimą iš galūnių sau ir nukentėjusiam naudojant skirtingų modifikacijų turniketus. Tauragės šauliai taip pat mokinosi masyvaus kraujavimo stabdymo iš jungties vietų, lavino tamponavimo įgūdžius bei spaudžiamo tvarsčio panaudojimo būdus esant susižeidimams skirtingose vietose. Susipažino su kvėpavimo takų atvėrimo bei palaikymo metodikomis. Buvo aptarta, kaip identifikuoti ir stabdyti besivystantį pneumotoraksą, prevenciniai veiksmai siekiant išvengti hipotermijos. Nemažai dėmesio buvo skirta praktiniams užsiėmimams transportuojant sužeistąjį minkštais neštuvais.

„Metus laiko vedame koncentruotą, paremtą praktiniais užsiėmimais Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šauliams keturių valandų pirmosios medicininės pagalbos taktinėje aplinkoje kursą.  Šiame kurse didžiausias dėmesys skiriamas masyvaus kraujavimo stabdymui iš galūnių bei jungties vietų. Kurse yra naudojamas Amerikos chirurgų koledžo „STOP THE BLEED“ licencijuota programa – įsteigta Amerikos gynybos departamento. Visi kursai yra registruojami oficialiame tinklalapyje“,- teigė Medicinos būrio vadas Žilvinas Neliubšys.

Pratybų metu šauliai taip pat vykdė TQ užsidėjimo laiko normatyvus ir džiugu pabrėžti, kad absoliuti dauguma taisyklingai užsidėti turniketą ant bet kurios galūnės sugebėjo vidutiniškai per 30 sekundžių ir greičiau. Įvertinus rezultatus ir įgytus įgūdžius kurso dalyviams buvo išduoti Amerikos chirurgų koledžo sertifikatai.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę