Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės organizuotame Bazinio šaulio įgūdžių kurse Rukloje dalyvavo 53 šauliai, kurie atvyko iš Vilniaus, Tauragės ir Kauno. Visą savaitę Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke jie gyveno kareivinių režimu, mokėsi bazinių šaulio įgūdžių ir ne kartą stojo akistaton su savimi, išbandė savo ištvermę.
Kursantai, išklausę paskaitą apie taiklaus šaudymo principus ir išsilaikę ginklo valdymo testą, savo taiklumą išbandė šaudykloje kovinio šaudymo pratybose iš AK4 automatinio šautuvo ir galėjo pajusti, ką reiškia, kai alina karštis, netikėtai užklupęs lietus, tačiau vis tiek reikia susikaupti ir kuo geriau atlikti šaudymo pratimus. Šauliai taip pat mokėsi rikiuotės, išklausė paskaitą apie Lietuvos šaulių sąjungos istoriją ir struktūrą, mokėsi topografijos teorijos, orientuotis nepažįstamoje vietovėje, patrulio bazės įkūrimo, maskuotės, taktikos, taktinės medicinos, sužeistųjų išgabenimo iš mūšio lauko ir kitų bazinių dalykų, kuriuos turi žinoti šaulys.
Kurso pabaigoje šauliai laikė teorijos žinių patikrinimą ir turėjo įveikti naktinį žygį, įsirengti patrulio bazę – kuo geriau pademonstruoti viso kurso metu įgytas žinias. Įveikusiems visus iššūkius, šauliams įteikti Bazinio šaulio įgūdžių kurso pažymėjimai.
Share This