Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės šauliai visą savaitę Rukloje Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione mokysis bazinių šaulio įgūdžių. „Šią grupę sudaro šauliai, kurie visai neseniai – šį pavasarį davė šaulio priesaiką. Susirinkę šauliai labai motyvuoti, jiems viskas įdomu, stengiasi pasisemti kuo daužiau žinių,“ – apie kurso dalyvius kalbėjo jo vadovas, Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės kovinio rengimo specialistas vyr. srž. Donatas Vasiliauskas.
Liepos 24 dieną išklausę taiklaus šaudymo principus ir išsilaikę ginklo valdymo testą, šauliai savo taiklumą išbandė lazerinėje šaudykloje, o liepos 25-ąją kovinio šaudymo pratybose iš AK4 automatinio šautuvo ir galėjo įvertinti, ką reiškia pratybos, kai alina karštis, tačiau vis tiek reikia susikaupti ir kuo geriau atlikti šaudymo pratimus. Po šaudymo pratybų kalbina kurso dalyvė sakė, kad kurse viskas puiku, tačiau norėtųsi geresnių asmeninių rezultatų. „Nebuvau jaunąją šaule, prieš tai jokios sąsajos su šia organizacija neturėjau, tačiau šaulių veikla visuomet domino ir intrigavo. Kai pažįstami pasiūlė savo jėgas išmėginti Sąjungoje – nesudvejojau. Visa kurso veikla labai įdomi, kaip aš sakau, tai patvirtina faktas, kad po aktyvios dienos vakarinėse paskaitose, kurios kartais trunka iki išnaktų, visai neima miegas, nes jas skaito kompetentingi instruktoriai, daug ką pasakoja iš patirties“, – įspūdžiais dalinosi šaulė Kristina Vasiliauskaitė.
Šauliai mokėsi rikiuotės, jiems buvo pristatytos rikiuotės sąvokos, rūšys, išklausė paskaitą apie Lietuvos šaulių sąjungos istoriją ir struktūrą, buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės struktūra, karių pareigomis. Mokėsi topografijos teorijos, dienos žygyje turėjo praktiškai pritaikyti įgytas žinias. Likusią savaitės dalį šauliai mokysis radijo ryšio užmezgimo ir palaikymo, maskuotės, kaip įsirengti stovyklavietę ir įgis kitus, šauliui reikalingus bazinius įgūdžius ir žinias.
Galiausiai kurso pabaigoje šaulių laukia teorinis žinių testas, rikiuotės testas ir praktikos testas – naktinis žygis, kuriame kurso dalyviai turės kuo geriau pademonstruoti viso kurso metu įgytas žinias. Įveikę visus iššūkius, šauliai gaus bazinio šaulio įgūdžių kurso pažymėjimą ir toliau tęs šaulišką veiklą.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę