Praėjęs savaitgalis Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliams pasižymėjo intensyvumu ir veiklų įvairove. Šauliškai veiklai savo laisvą laiką paskyrę organizacijos nariai ne tik dalyvavo planinėse rinktinės pratybose, renginiuose, bet ir aktyviai talkino sprendžiant situacijas, susijusias su neteisėtai valstybės sieną kirtusių užsienio šalių piliečiais.
Viena svarbiausių užduočių, keliamų šauliams – pagalba Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams, vykdant neteisėtai valstybės sieną kirtusių užsieniečių stovyklos Rūdninkuose apsaugą, kur šauliai padeda tarnyboms užkardyti galimus nusikaltimus, pabėgimus iš stovyklos ir migrantų patekimą į Lietuvos gilumą.
Siekiant mažinti įtampas ir potencialius konfliktus stovykloje, efektyviau spręsti stovyklos problemas, taip pat siekiant šaliai padėti užtikrinti minimalų žmogaus teisių lygmenį, labai svarbi tampa ir šaulių humanitarinė pagalba neteisėtai valstybės sieną kirtusiems užsienio šalių piliečiams. Palengvinant atvykstančių medikų ir greitosios pagalbos darbuotojų darbą, mūsų bendruomenės medikai, paramedikai ir slaugytojai jau ne vieną savaitgalį susitelkia ir vykdo budėjimus, kurių metu stovyklos gyventojai yra apžiūrimi, suteikiama pagalba kritinių traumų ar kitų ligų atvejais, o atvykus medikams, jie perduodami į jų rankas tolimesniam gydymui.
Vėstant orams, stovykloje ne ką mažiau svarbus tampa ir karšto maisto ruošimas, kur šauliai, kartu su Maisto banku, Raudonuoju kryžiumi, šį savaitgalį organizavo karšto maisto gamybą ir išdalijimą visiems stovyklos gyventojams.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę