Šauliai toliau skina pergales kibernetinio saugumo srityje. EUDIS HACKATHON 2024 LITHUANIA DIGITAL IN DEFENCE dalyvavo dvi šaulių komandos – abi pateko tarp prizininkų, o Lietuvos šaulių sąjungos Lizdeikos kibernetinio saugumo kuopos, technologijų būrio komanda laimėjo pirmąją vietą.

 Vytauto Navicko, Andriaus Pukso Ir Martyno Bajoraičio komanda užėmė prizinę vietą su taktinio suvokimo sistemos projektu, o Jono Valiūno ir Vytauto Abramavičiaus komanda su išmaniųjų sensorių projektu tapo čempionais ir keliauja toliau atstovauti Lietuvai Europos lygiu EUDIS programoje.

***

Ši hakatonų ir mentorystės programa yra ES gynybos inovacijų programos (EUDIS) dalis. Jie suteikia unikalią galimybę susipažinti su Europos gynybos sektoriumi, užmegzti ryšius su panašiai mąstančiais asmenimis ir organizacijomis bei panaudoti savo žinias ir įgūdžius, kad kartu komandoje spręstų aktualius gynybos iššūkius.

EUDIS 2024 hakatonas vienu metu vyksta šešiose hibridinėse erdvėse visoje Europoje.

Šeši regioninių hakatonų nugalėtojai birželio 5 d. susirinks į finalinį susitikimą ir dalyvaus ES mentorystės programoje t.y. 2 mėnesius (2024 m. birželio-liepos mėn.) dalyvaus išskirtinėje mentorystės programoje, kurios tikslas sukurti produktą ir įmonę.

Be standartinio paketo, ES atrankos komisija iš 6 regioninių nugalėtojų išrinks 3 geriausius, kurie galės dalyvauti 4 mėnesių mentorystės programoje (2024 m. rugpjūčio-lapkričio mėn.), kurios tikslas – daugiausia dėmesio skirti komercializavimui ir gynybai.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę