Kovo 11 d. 14.30 val. prie Lietuvos Respublikos Seimo, Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje plačiai pagausėjo Lietuvos šaulių sąjungos gretos. Pirmą kartą per Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpį vienu metu prisiekė ir pasižadėjo kiek daugiau nei 600 Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šaulių ir jaunųjų šaulių.

„Prisiekdami jūs jau tapote ne tik Lietuvos šaulių sąjungos, bet ir visos Lietuvos istorijos dalimi. Tapote didžiausios Lietuvoje šeimos broliais ir sesėmis. Išties šaulio priesaika pasižymi Tarnystės visapusiškumu, nes šauliškumas yra reikalingas Lietuvai nuolat neišskiriant taikos ar karo meto. Palinkėkime vieni kitiems būti ištikimi savo priesaikai, ją įvykdyti pilnai ir tepadeda mums Dievas“, – sveikindamas naujai prisijungusius šaulius sakė Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. Albertas Dapkus.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, sveikindamas šaulius, pabrėžė, kad „Herojiškumo ir žmonių vienybės pavyzdį šiandien matome Ukrainoje. Ukrainiečiai ir laisvės idėja – nenugalimi ginklais. Mūsų valstybingumas – tai mes piliečiai, pasiruošę ginti valstybę, savo laisvę ir norą gyventi demokratinėje šalyje. Jūs, šauliai, savo noru prisiekiate būti ištikimi Lietuvos valstybei, ginti ir saugoti jos nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, sąžiningai vykdyti šaulio pareigas. Esate tvirta organizacija, atliepianti šiandienos realijas – parodykite savo pavyzdžiu šauliškos veiklos prasmę ir reikšmę visuomenėje“.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo ir šaulius sveikino Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys ir kt. aukšti šalies pareigūnai.

Šaulio priesaikos Lietuvos Respublikai tekstą ir prisiekusiųjų vardu pabučiuoti Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės vėliavą garbė atiteko šaulei Justinai Paškelevičiūtei. Pasižadėjimo tekstą ir pasižadėjusių jaunųjų šaulių vardu pabučiuoti rinktinės kovinę vėliavą teko jaunajam šauliui Artūrui Kazadajevui.

Iš viso kovo 11-ąją visoje Lietuvoje tarnauti Lietuvos Respublikai pasižadėjo ir prisiekė beveik tūkstantis šaulių ir jaunųjų šaulių.

Lietuvos šaulių sąjunga yra valstybės remiama ir jai padedanti savanoriška sukarinta pilietinės savigynos asociacija. Sąjungos tikslas – stiprinti Lietuvos Respublikos nacionalinį saugumą, telkti jos piliečius ir prisidėti prie valstybės gynybinės galios didinimo, viešojo saugumo užtikrinimo, visuomenės pilietinio, patriotinio ir tautinio ugdymo. Ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę, nelaimės atveju padėti kitiems.

Lietuvos šaulių sąjunga įkurta 1919 m. ir šiuo metu vienija per 12 tūkstančių narių.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę