Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) bendradarbiaudama su Lietuvos šaulių sąjunga ir verslais kuria bepiločių transporto priemonių inžinerijos programą, kurios metu studentai mokysis konstruoti ir valdyti dronus. Dabartinėje geopolitinėje situacijose tokių specialistų poreikis yra kaip niekad didelis.

Dronų naudojimas labai sparčiai vystosi ir tikėtina, kad bus vis aktualesnis tiek kasdieninėse žmonių veiklose, tiek ir krašto apsaugoje. Jau dabar dronai yra naudojami įvairiose civilinėse srityse, pavyzdžiui, medicininių priemonių ar kitų prekių pristatyme. Todėl tokių specialistų paklausa laikui bėgant tik didės.

VTDK direktorius dr. Rolandas Vitkūnas pasakoja, kad bepiločių transporto priemonių inžinerijos studijų programos poreikis ypač aktualizavosi dėl pasikeitusios geopolitinės situacijos.

„Dronų vaidmuo yra ypač svarbus karo akivaizdoje, o tokiomis geopolitinėmis aplinkybėmis yra kaip niekad svarbu būti pasiruošusiems – turėti specialistų, kurie mokės ne tik valdyti dronus, bet ir juos konstruoti. Šia studijų programa norime įveiklinti savo inžinerines žinias kuriant bepilotes transporto priemones, ruošiant šios srities specialistus. Taip pat siekiame savo kompetencijomis padėti Ukrainai karo akivaizduoje bei prisidėti prie savo krašto apsaugos stiprinimo.“

Rolandas Vitkūnas dalinasi, jog šią studijų programą įgyvendins kartu su Lietuvos šaulių sąjunga. Idėją palaiko Krašto apsaugos ministerija bei noriai prisidės ir Lietuvos verslai.

Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis dalinasi, jog pagrindinis organizacijos tikslas yra turėti erdvę, kurioje būtų galima konstruoti ir eksperimentuoti su dronais.

„Jau turime sukaupę dešimties metų patirtį, konstruodami ir testuodami dronus pratybose, Ukrainoje ir šia patirtimi norime pasidalinti su studentais. Be to, didžioji dalis dronų šiuo metu yra gaminami Kinijoje, o tuose kraštuose įvykus konfliktui, liktume be reikiamų detalių. Todėl ypač svarbu gynybos pramonę išvystyti Lietuvoje, nes jei nėra gynybos pramonės, nėra ir gynybos“.

Studijų programą VTDK planuojama pradėti nuo kitų metų, tačiau trumpalaikiai mokymai – dirbtuvės su studentais ir kolegijos dėstytojais vyks jau nuo naujų mokslo metų – rugsėjo mėnesio.

„Studijų programa apims kelias sritis – mechaniką, elektroniką, duomenų perdavimą, teisės klausimus, kaip teisėtai naudotis dronais, aukštojo mokslo pagrindų dalykus“, – sako Vilniaus technologijos ir dizaino kolegijos direktorius.

Nuotr.: A. Sidorenko.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę