Du Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) atstovai – Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius ir LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vadas ats. mjr. Kęstutis Bauža dalyvavo Ukrainos kazokų suvažiavime, kuri vyko Zaporožėje.
Suvažiavimo tikslas – suaktyvinti kazokų organizaciją, aptarti svarbiausias veiklos sritis, numatyti kryptis. Kazokų pakviesti ir kaip garbės svečiai suvažiavime dalyvavę šauliai pristatė LŠS struktūrą, kalbėjo apie vykdomas veiklas, bendradarbiavimą su valstybinėmis institucijomis. Šaulius pasikvietę Zaporožės kazokai akcentavo, kad svarbiausias jų siekis – suvienyti ir struktūrizuoti visos Ukrainos kazokų judėjimą ir pabrėžė, kad LŠS pavyzdys jiems atrodo priimtinas bei sektinas.
Kazokais vadinti rusų ir ukrainiečių valstiečiai bei miestiečiai, pabėgę į laisvas žemes ir nuo XV a. pietų Rusijos ir Ukrainos stepėje kūrę savo gyvenvietes bei kovoję su klajoklių antpuoliais (daugiausia Krymo totorių). XVII a. Ukrainoje susidarė pusiau valstybinis kazokų etmonatas, kuris kovojo su Lenkijos valdžia, autonomijos teisėmis įėjo į Rusijos imperiją. Pagrindinės kazokų apgyvendintos sritys buvo Dono, Dnepro ir Uralo regionai. Kazokai buvo hierarchiškai organizuota struktūra, kuriai vadovavo atamanai ir etmonai.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę