Kauno Santakos parkas gegužės 1-ąją taps simboliniu kovos už gyvybę lauku. Čia pirmą kartą įvyks pirmosios pagalbos (PP) žaidynės „Palaikau pulsą“, kuriose savo žinias bei įgūdžius išmėgins Lietuvos įstaigų, įmonių, asociacijų bei kitų organizacijų atstovai. Dalyviai turės atlikti praktines užduotis, bandant stabilizuoti tariamai nukentėjusio asmens būklę ir sumažinti gyvybei gresiantį pavojų. 

„Vienas kilniausių poelgių – išgelbėti kito žmogaus gyvybę. Jei asmuo žino, kaip reikia tai daryti, kaip suteikti pirmąją pagalbą, jis pasitikės savo jėgomis ir drąsiai išties pagalbos ranką. Gyvename neramiais laikais ir niekada negali žinoti, kada tokių žinių, įgūdžių gali prireikti. Būtent dėl to kaupti žinias ir mokytis vieniems iš kitų pats tinkamiausias metas yra dabar“, – renginio svarbą akcentavo Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

Žaidynių dalyviai tarpusavyje varžysis penkiose praktinėse užduotyse. Kiekviena komanda turės atlikti pirminį situacijos vertinimą. Spręsdami užduotis, naudosis pirmosios pagalbos vaistinėlės priemonėmis, vertintojams pateiks paaiškinimus apie atliekamus veiksmus, jų seką.

Norintieji dalyvauti varžybose turi suformuoti komandą iš 3 narių, išsirinkti kapitoną. Dalyvių registracija vyksta iki balandžio 1 d. 10 val. internetu: bit.ly/palaikaupulsa. Dalyvauti gali ne daugiau kaip dvi komandos iš vienos įstaigos ar organizacijos.

PP teikimo kokybę vertins varžybų komisija, sudaryta iš Lietuvos paramedikų asociacijos, Pirmosios medicinos pagalbos mokymo centro „IRTA“ ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovų. Daugiausia taškų surinkusios nugalėtojų komandos bus apdovanotos organizatorių prizais ir padėkomis.

Renginys skirtas visiems – gyventojai ir miesto svečiai galės iš arti stebėti „Palaikau pulsą“ žaidynes bei komandų atliekamas užduotis. Visuomenei taip pat numatyta mokomoji erdvė Kauno pilies lomoje, šalia amfiteatro. Žiūrovai susipažins su esminiais pirmosios pagalbos principais, mokysis naudotis vaistinėlėse esančiomis priemonėmis, galės klausytis aktualių pranešimų bei užduoti rūpimus klausimus.

Pirmosios pagalbos žaidynes „Palaikau pulsą“ organizuoja Lietuvos šaulių sąjunga ir Lietuvos paramedikų asociacija, Pirmosios medicinos pagalbos mokymo centras „IRTA“, partneris – Kauno miesto savivaldybė.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę