Nuo 2020-ųjų vasario šauliai vykdė ypatingos parodos „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolės kultūros, skitų aukso iki Maidano“, įkainotos 10 mln. Eurų, apsaugą.
Visi norintys susipažinti su Ukrainos teritorijoje gyvavusiomis civilizacijomis, religijomis, gentimis ir tautomis galėjo tai padaryti iki spalio 25 d. Nacionaliniame taikomosios dailės muziejuje. Spalio 29-ąją parodos eksponatai buvo išvežti atgal į Ukrainą.
Parodos apsaugą ilgiau nei 8 mėnesius užtikrino Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliai – vykdė ginkluotą palydą atvežant ir išvežant parodą, užtikrino apsaugą muziejuje dienos metu, vėliau – naktį. Pagal pirminį sumanymą užduotis turėjo vykti savaitę ar kelias, bet koronaviruso pandemijos apribojimai nemenkai pakoregavo ir užduoties terminus bei pačias užduotis. Vykdant šią užduotį dalyvavo 122 šauliai, kurie skyrė apie 2250 valandų savo laiko.
Šauliai turėjo galimybę prisidėti prie realios, o ne mokymo tikslais sukurtos situacijos ir suteikė ženklią pagalbą nacionalinio lygmens institucijai – Nacionaliniam dailės muziejui. Ši paroda buvo bendras Lietuvos ir Ukrainos muziejininkų projektas, kurį globojo abiejų šalių prezidentai, tad šauliai prisidėjo prie kultūrinių Lietuvos ir Ukrainos ryšių stiprinimo, įrodė, kad atsakingai atlieka savanorystės principais pagrįstas šaulišką tarnybą
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę