Šį savaitgalį drauge su viešosios tvarkos ir policijos pareigūnais  daugelyje Lietuvos miestų kartu patruliuoja ir sustiprintos Lietuvos šaulių pajėgos. Šauliai padeda užtikrinti viešąją tvarką ir prižiūrėti, kaip laikomasi šalyje paskelbtų rekomendacijų karantino metu.
Lietuvoje vis labiau plintant koronavirusui, šalis imasi ne tik griežtesnių priemonių, bet ir prevencinių veiksmų, kad būtų kuo greičiau užkirstas kelias viruso plitimui visuomenėje.
„Lietuvos šaulių sąjunga nuo pirmųjų paskelbto karantino dienų bendradarbiauja su valstybės ir savivaldos institucijomis  bei aktyviai prisideda prie Lietuvos visuomenės saugumo užtikrinimo. Šis paskutinis kovo savaitgalis – ne išimtis“, – sako Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Gintaras Koryzna.
Artėjant paskutiniam kovo savaitgaliui, Šaulių sąjungos rinktinių vadai ėmėsi dar kartą bendradarbiauti su miestų savivaldybėmis, policijos komisariatais, koordinuoti tarpusavio veiksmus. Sudarytos šaulių patrulių grupės ir patruliavimo maršrutai.
„Šaulių aktyvumas ir pilietiškumas – įkvepiantis. Visa įtampa ir veiklos gausa, ne tik Kauno, bet ir visose šaulių rinktinėse man primena 1990-uosius – anuomet taip reikėjo savanoriškos paramos, susiklausymo ir didelio dvasinio, moralinio palaikymo vienas kitam ir valstybės atstovams“, – gavęs naują užduotį aktyvuoti šaulius savaitgalio budėjimui, sakė Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius.
Šaulių pagrindinė užduotis – nebausti, o priminti žmonėms, kokiomis sąlygomis šiandien visi gyvename, priminti apie Vyriausybės priimtus sprendimus ir rekomendacijas gyventojams viešose vietose būti su apsauginėmis veido kaukėmis, respiratoriais, arba kitomis nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius). Atkreipti žmonių dėmesį, kad būtina laikytis saugaus kontakto – bendraujant tarpusavyje – didesnio nei 2 metrų atstumo. Taip pat prevenciškai įspėti, kad už karantino reikalavimų nesilaikymą yra numatytos atsakomybės ir taip mažinti žmonių susibūrimų skaičių viešose vietose.
„Nematomas pavojus dar vis įsibėgėja ir kuo labiau suremsime pečius, kuo labiau visi laikysimės rekomendacijų, tuo mažiau bus aukų ir greičiau sugrįšime į ramų gyvenimą“, – po šeštadienį vykusio instruktažo šauliams, sakė ats. kpt. Vytautas Žymančius.
Šauliai aprūpinti visomis reikalingomis apsaugos priemonėmis, kad būtų saugūs patys ir galėtų tinkamai pasirūpinti kitų saugumu.
Iš viso šį savaitgalį miestų gatvėmis, parkuose ir poilsio zonose patruliuoja virš 200 šaulių visoje Lietuvoje. Vilniaus šaulius miesto savivaldybės administracija aprūpino radijo ryšio priemonėmis ir transportu. Visuomenė gali lengvai atpažinti šaulius – jie tradiciškai dėvi šaulio uniformą su skiriamaisiais ženklais, taip pat geltonas liemenes su užrašu „Lietuvos šaulių sąjunga“.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę