Lapkričio 9–11 dienomis Kaune Divizijos generolo Stasio Raštikio kariuomenės mokykloje vyko baigiamoji Instruktoriaus kurso Nr. 1 dalis. Šis kursas pradėtas vesti šių metų gegužės mėnesį siekiant šauliams suteikti pedagogikos ir metodikos žinių, kuriomis remiantis jie galėtų savarankiškai planuoti, paruošti ir vesti teorinius bei praktinius užsiėmimus karinėmis temomis.
„Per pastaruosius ketverius metus Šaulių sąjungos gretas papildė didelis skaičius suaugusiųjų šaulių, kurių rengimui pradėjo trūkti instruktorių – tiek savų, tiek skiriamų iš Lietuvos kariuomenės. Šaulių gretose yra daug įvairių sričių specialistų, kurie linkę dalintis savo patirtimi ne tik su šauliais, bet ir su kitomis organizacijomis bei valstybinėmis institucijomis. Šis instruktoriaus kursas, kuriuo metu yra rengiami šauliai instruktoriai, padeda spręsti instruktorių trūkumo problemą bei gerina šaulių organizuojamų užsiėmimų kokybę“,– pasibaigus kursui mintimis dalinosi jo vadovas ats. mjr. Algirdas Daugirdas.
Instruktoriaus kursas Šaulių sąjungoje vyksta dviem būdais. Šauliai pagal galimybes gali dalyvauti penkių dienų ištisiniuose mokymuose, arba dalyvauti dviejų savaitgalių kurse.Dalyviai gauna neakivaizdinio mokymosi medžiagą, o atvykę į kursą – patyrusio karinio pedagogo konsultacijas. Sprendžia atsiskaitomąjį teorijos testą, o vėliau turi suplanuoti, paruošti ir vesti trumpus – 15 – 30 min. trukmės keturis ar penkis užsiėmimus. Kiekvieną iš tų užsiėmimų stebi, filmuoja ir po to specialaus pokalbio būdu su būsimu instruktoriumi aptaria vadinamasis mokytojas. Vertinimas yra itin griežtas, nes reikalavimai potencialiam instruktoriui yra labai dideli.
Kursą baigę šauliai gauna specialią įvertinimo schemą, pažymėjimą, o pasiekę nustatytą išmokimo lygį – ir instruktoriaus ženklą.
Šis kursas yra perimtas iš Danijos savanoriškųjų pajėgų ir kurį laiką buvo vedamas Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Danai parengė vadinamuosius ,,mokytojus“ ir kurso vadovus. Šiuo metu mažiausiai keturi iš šių specialistų tapo LŠS nariais ir inicijavo kurso patvirtinimą Sąjungoje.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę