Šiandien į Kauno rajone esančią šaudyklą sugužėjo jaunieji šauliai iš visos Lietuvos. Nors varžybų dalyviams teko ir lietaus, ir vėjo, jaunuoliai kantriai ir atkakliai varžėsi tarpusavyje dėl taikliausiojo titulo.
Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių šaudymo varžybos pradėtos organizuoti praėjusiais metais, jose dalyvauja visų dešimties rinktinių jaunieji atstovai, dalyvauti kviečiami Gen. P. Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai. „Džiaugiuosi, kad jau antrus metus iš eilės organizuojamos jaunųjų šaulių šaudymo varžybos į vieną vietą sutelkia jaunuosius šaulius iš visos Lietuvos. Labai viliuosi, kad kitais metais vėl su visais susitiksime tokio pobūdžio varžybose, nes jaunųjų šaulių užsidegimas, motyvacija ir pastangos tiesiog įpareigoja mus, organizatorius, ir toliau stengtis dėl Sąjungos jaunimo, organizuoti jiems įvairias veiklas ir tokio pobūdžio varžybas. Tikiuosi ir toliau tęsime šią gražią tradiciją“,– po varžybų mintimis ir lūkesčiais dalinosi vienas varžybų organizatorių, LŠS Pilietinio ugdymo skyriaus vedėjas Tadas Venskūnas.
Varžydamiesi jaunieji šauliai turi atlikti tris šaudymo pratimus mažo kalibro ginklais. Vieno pratimo metu yra šaudoma karabinu CZ iš 50 metrų atstumo į sportinį taikinį. Kiti du pratimai atliekami pistoletu Walther, šaudoma į IPSC taikinį. Varžybose geriausiai pasirodę ir pirmąsias tris vietas užėmę jaunieji šauliai apdovanojami asmeninėje įskaitoje, taip pat skaičiuojami komandų surinkti taškai ir apdovanojamos trys geriausios jaunųjų šaulių komandos, o pirmos vietos laimėtojams įteikiama nugalėtojų taurė. Visi laimėtojai, tiek asmeninėje įskaitoje, tiek komandinėje įskaitoje apdovanojami medaliais, diplomais ir vertingais šauliškais prizais.
Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės jaunųjų šaulių komanda šiemet apgynė nugalėtojų titulą ir antrus metus iš eilės tapo Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių šaudymo varžybų nugalėtojais. Puikiai varžybose pasirodė svečiai – Gen. P. Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai – jie užėmė antrąją vietą. Trečiąją vietą iškovojo Plk. P. Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės jaunųjų šaulių komanda.
„Smagu matyti jaunųjų šaulių progresą, rinktinių darbo su jaunaisiais šauliais rezultatus. Puikus pavyzdys Plk. P. Saladžiaus 9-osios rinktinės jaunųjų šaulių komanda, kuri praėjusiais metais komandinėje įskaitoje buvo devinti, o šiemet juos matome tarp trijų geriausių komandų – užėmusius trečiąją vietą“,– jaunuolių pasiekimus įvertino Tadas Venskūnas.
Šiemet varžybų organizatoriams teko susidurti su nemenku iššūkiu ir tik didelio noro bei gerų žmonių dėka varžybų atšaukti neprireikė. „Likus trims dienoms iki varžybų, sužinojome, kad rugsėjo pradžioje užsakyta šaudykla atšaukė mūsų registraciją, todėl teko rinktis: atšaukti varžybas arba rasti kitą šaudyklą. Pagalbos sulaukėme iš Kauno medžiotojų sąjungos – jie mielai sutiko užleisti savo šaudyklą, kurioje ir vyko šių metų jaunųjų šaulių šaudymo varžybos“,– apie iškilusius organizacinius rūpesčius pasakojo Tadas Venskūnas.
Jaunųjų šaulių šaudymo varžybų tikslas ne tik išsiaiškinti, kurios rinktinės jaunieji šauliai taikliausi, ne mažiau svarbu yra skatinti skirtingų rinktinių jaunųjų šaulių tarpusavio bendravimą. Lietuvos šaulių sąjunga siekia populiarinti šaudymo sportą tarp organizacijos jaunųjų narių, ugdyti atsakingą jaunuolių požiūrį į saugų elgesį su ginklu, supažindinti jaunuosius šaulius su baziniais šaudybos principais, saugaus elgesio su ginklu taisyklėmis.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę