Beveik visą savaitę jaunieji šauliai iš visos Lietuvos leido Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos Etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kuriame vyko IV pakopos ugdymo stovykla.
Šiandien, liepos 27 dieną, daugiau nei 60 jaunųjų šaulių naktiniame žygyje Gaižiūnų poligone pademonstravo savo topografijos, stovyklavietės įrengimo, lyderystės ir kitas žinias įgytas ne tik šioje stovykloje, bet per visus metus, praleistus Šaulių sąjungos kuruose, stovyklose ir būreliuose. Sėkmingai atlikę užduotis, norintys galėjo savo jėgas išmėginti „Šlovės take“. Jaunieji šauliai parodė savo drąsą ir ryžtą – nepabūgo purvo, vandens ir įveikė kliūčių ruožą, kuris pareikalavo daug jėgų, tačiau visi kaip susitarę kartojo, kad didžiuojasi savo draugais ir savimi. „Neužmiršiu, 4 metus laukiau šito momento. Verta“, – po „Šlovės tako“ finišo įspūdžiais dalinosi Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės jaunasis šaulys A. Puišys.
„Svarbiausia – visi sveiki, atlaikė sunkumus ir atliko užduotis. Didžiausias iššūkis, turbūt, kurį teko įveikti vaikams buvo karštis. Motyvacijos nestokojo nė vienas jaunasis šaulys, nes tai IV pakopos stovykla, jų siekiamybė nuo pat pirmųjų dienų Šaulių sąjungoje“, – jauniesiems šauliams įveikus baigiamąsias užduotis kalbėjo stovyklos vadovas ats. mjr. Raimundas Ardavičius.
Šioje stovykloje instruktoriais dirbo 4 kariai savanoriai, jiems gelbėjo jaunieji šauliai, kurie yra įgiję IV pakopą, turi pakankamai žinių ir kompetencijų vesti kai kuriuos užsiėmimus. „Stovykloje didelė atsakomybė ir darbo krūvis krenta ant instruktorių pečių. „Džiugu, kad sulaukiame pagalbos iš karių savanorių. Labai svarbu ir tai, kad esame užsiauginę savo jaunuosius šaulius, kurie jaunesniems kolegoms jau gali perduoti turimą patirtį. Žinoma, kai yra sudėtingesnės temos, jas veda kariai savanoriai, tačiau mūsų užaugęs jaunimas tikrai labai daug padeda“, – jaunųjų šaulių-instruktorių pagalbą ir instruktorių svarbą pabrėžė stovyklos vadovas.
Lietuvos šaulių sąjunga dažnai bendradarbiauja su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis, jų kariai talkina beveik visose jaunųjų šaulių stovyklose, vaikai bendraudami su instruktoriais gali geriau susipažinti su kario profesija. „Labai daug esu girdėjusi apie šaulius, su suaugusiais dažnai tenka susitikti įvairiose pratybose, tačiau šioje stovykloje pirmą kartą teko susipažinti su jaunaisiais šauliais. Vaikai tikrai motyvuoti, mes, instruktoriai, stengėmės prisidėti savo žiniomis, jas perduoti. Manau, tai labai svarbu ir reikšminga, nes galbūt iš šio būrio jaunuolių ne vienas būsimasis leitenantas. Kuo anksčiau pradedi mokytis, įgyji įvairesnės patirties, tuo lengviau ateityje“, – mintimis dalinosi pirmą kartą jaunųjų šaulių stovykloje instruktore dirbusi Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 203 kuopos karė savanorė K. Palaimaitė.
Rytoj, stovyklos uždarymo ceremonijos metu, jauniesiems šauliams bus įteikti IV pakopos jaunojo šaulio ženkliukai ir pažymėjimai. Sveikiname visus įveikusius keturis šauliškus laiptelius ir pasiekusius savo tikslą.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę