Kariai, VRM pareigūnai, Krašto apsaugos savanoriai ir Šaulių sąjungos nariai nusprendė Lietuvos kariuomenės dieną pažymėti kitaip, su ginklu rankose. Lapkričio 23 d. „Vollit” šaudykloje (Šiaulių raj.) Asociacijos „1 Šūvis” ir Lietuvos šaulių sąjungos surengtose „Universalaus karžygio” varžybose buvo varžomasi dėl geriausiojo titulo.
Varžybos pritraukė daugiau nei  50 dalyvių iš visos Lietuvos. Teisėjauti buvo pakviesti ilgametę patirtį turintys teisėjai iš praktinio šaudymo federacijos, o pratimai buvo parengti bendradarbiaujant su tarpautinėse misijose dalyvavusiais ir realią kovinę patirtį turėjusiais kariais.
„Smagu, jog varžybose dalyvavo Lietuvos kariuomenės, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos šaulių sąjungos kovinių būrių taiklieji šauliai ir snaiperiai. Taip pat buvo ir tolimojo šaudymo sporto atstovų”, – sakė Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats. mjr. Židrūnas Šadauskis. „Dalyvaudami tokiame bendrame renginyje skirtingų jėgos struktūrų atstovai turi puikias galimybes pasidalinti patirtimi ir stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Juk mus vienija bendras tikslas – šalies saugumas.”
„Nuo kitų Lietuvoje rengiamų tolimojo šaudymo varžybų šios skiriasi keliais dalykais. Visų pirma, mes bandome išplėsti tolimojo šaudymo discipliną pridėdami artimos kovos įgūdžius lavinančius pratimus, kurie apima naudojimąsi pistoletu ir šturmo karabinu, kurie yra neatsiejami kario snaiperio palydovai. Antra – pratimai buvo vertinami ne tik pagal pataikymus, bet ir pagal tam sugaištą laiką. Trečia – patys pratimai buvo parengti taip, kad atspindėtų realias situacijas kurios gali atsitikti ir realybėje ginant mūsų kraštą”, kalbėjo Aivaras, vienas renginio organizatorių.
Varžybos sulaukė didelio rėmėjų palaikymo – prizinis fondas viršijo 4 000 eurų, o pagrindinis prizas – „Steiner“ kompanijos optinis taikiklis kaitino kraują daugeliui dalyvių.
Nugalėtojai buvo vertinami keliose kategorijose. Snaiperinio šaudymo rungtyje nugalėtoju tapo Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šaulys Deivis Norvilas. Artimos kovos rungtyse geriausiai pasirodė Lietuvos praktinio šaudymo sporto federacijos narys Romas Ručinskas. Visų varžybų nugalėtoju, sudėjus abiejų rungčių rezultatus, tapo Deivis Norvilas.
„Kaip rimtai šaudymo sportu pradėjęsis domėtis tik prieš kelerius metus, esu velniškai laimingas pasiektu rezultatu. Tikrai daug treniravausi ruošdamasis šioms varžyboms ir džiaugiuosi matydamas, kad tai atsipirko su kaupu”, – kalbėjo Deivis.
Asociacija „1 Šūvis“ –  tai bendra Lietuvos šaulių sąjungai bei Krašto apsaugos savanorių pajėgoms priklausančių narių suburta organizacija, siekianti populiarinti tolimąjį šaudymą tarp karių, šaulių,  sportininkų bei visų kitų Lietuvos gynybai besiruošiančių piliečių.
0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę