Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Utenos apskrities šauliai pažymėjo ypatingai – šauliškos kūrybos vakaru „Pa užuolu“.
Į pirmąjį tokio pobūdžio renginį Utenoje susirinko šauliai iš Anykščių, Zarasų, Alantos, Užpalių ir, žinoma, pačios Utenos. Anykštėnai parodė paruoštą kompoziciją apie knygnešius, 2-osios kuopos šaulė Nijolė Petravičienė atliko savo kūrybos dainas, eiles skaitė: A. Matuševa, A. Guogis, D. Brazauskienė, D. Drazdauskas, A. Šerelytė, K. Augulytė, G. Keraminaitė, S. Mikšytė, N. Černiauskas, A. Tidikienė, V. Taujanskas, kanklėmis skambino V. Skardinskaitė. Daugelis savo kūrybą pristatė pirmąkart, taigi visai natūralu, kad drebėjo ne tik balsas, bet ir rankos, laikančios rankraščius.
Pirmasis šauliškos kūrybos vakaras pavyko. Tai rodė Šaulių namų kieme po Prezidento Smetonos sodintu ąžuolu susirinkęs nemažas būrys šaulių bei smalsių miesto gyventojų, kurie visi smagiai praleido saulėtą penktadienio pavakarį.
Sunku buvo komisijai, turėjusiai vertinti tokią skirtingą kūrybą. LŠS vadas J. Širviskas ir Seimo narys E. Pupinis, renginio pradžioje apdovanotas LŠS 90-mečio medaliu, padarė patį šauniausią sprendimą – apdovanojo visus dalyvius. O Utenos apskrities viršininko administracijos įsteigtas pagrindinis prizas buvo įteiktas šaulei, Šaulių studentų klubo pirmininkei Anetai Šerelytei.
Tokie renginiai – tai dar viena galimybė pažinti vieniems kitus, patirti, kuo gyvena šauliai.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę